Reklama

13. 06. 2021

Dnes má svátek: Antonín
středa, 09 červen 2021 09:53

Ve Valašských Kloboukách se můžete těšit na No Name, Fleret, Olympic nebo pivní košt

Koncerty, komentované prohlídky, letní kina, hudební i gastro festival, setkání umělců, výstavy nebo ukázky řemesel a tradic. Program letošního Klobuckého kulturního léta má pro místní i přespolní návštěvníky celý seriál lákavých akcí, který se začne odvíjet už 10. června otevřením výstavy obrazů Jaroslava Pacáka. Zveme vás!

 
„Přijďte se v létě do Valašských Klobouk bavit, užít si hudební akce i filmové večery, pokochat se rozličným uměním a načerpat zážitky, na které budete rádi vzpomínat. Pořadatelé se navzdory obtížím spojeným s epidemií pustili do přípravy krásných tradičních i jedinečných akcí, které vám přinesou zábavu po celý prázdninový čas. Budete vždy vítáni,“ vzkázala Eliška Olšáková, starostka města.

Valašský pivní košt se bude konat 24.7.2021 v areálu VPC


K lákadlům červnové části kulturního programu bude patřit koncert zdejší umělecké školy, jízda veteránů nebo koncert kapely Křídla. V plánu je také odhalení velkého dřevěného klobouku u cyklostezky Bevlava nebo Páteční podvečer s Hubertem Gessnerem. Při něm dojde ke slavnostnímu otevření expozic v městském muzeu a v areálu základní umělecké školy. Obě budou věnované architektonickým dílům klobouckého rodáka, jedna obsáhne stavby ve světě, druhá v jeho domovině.

Akce - Živé dřevěnice s jarmekem ve Valašských Kloboukách 2020


Červencový blok rozšíří kulturní dění o řadu formátů. „Letní odpoledne budou jako stvořená pro komentované prohlídky města, večery pak pro kino pod širým nebem. Čeká nás také dětské odpoledne, vystoupení kapely Fleret nebo uskupení Legendy se vrací a milovníci zlatavého moku by si neměli nechat ujít další ročník valašského pivního koštu,“ jmenoval část z akcí Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.


V srpnu naváže šňůra koncertů v podání kapel Hardrain, Šamat, Prague Queen nebo slovenské legendy No Name, ale také celé plejády interpretů při hudebním festivalu. „Setkání muzikantů v Bílých Karpatech bude letos v premiéře doplněné gastrofestivalem, který vás naláká na speciality světových kuchyní. Na konec prázdnin vás pak čeká další příjemné propojení, tentokrát Valašského kumštování a dalšího ročníku Živých dřevěnic,“ vzpomenul Jaroslav Baloušek.


Klobucké kulturní léto se ještě překlene do léta babího, kdy v září nabídne oslavu klobuckých hodů a jako finálovou hvězdu na závěr pozve kapelu Olympic. Vzhledem k epidemické situaci prosíme návštěvníky akcí o dodržování platných nařízení.

 

Program ke stažení - Klobucké kulturní léto 2021 ZDE

 

(tz)

 

 

 

 

 reklama