Reklama

01. 08. 2021

Dnes má svátek: Oskar
pondělí, 19 červenec 2021 19:36

Valašský mikulášský jarmek letos nebude

Valašský mikulášský jarmek se letos v prosinci ve Valašských Kloboukách neuskuteční. Už druhým rokem museli pořadatelé od jeho organizace vzhledem k pandemické situaci upustit.

 
Na jarmek každoročně přijíždělo za bohatým programem s tradiční mikulášskou obchůzkou i 20 tisíc návštěvníků z celé České republiky i ze zahraničí. Konání takto velkých akcí bohužel zatím není vůbec povoleno, a navíc dodržení nařízených hygienických pravidel není při události takového rozsahu organizačně možné.

Valašský mikulášský jarmek 1.12.2018 /foto -Lenka Zvonková


„Rozhodnutí o zrušení letošního Valašského mikulášského jarmeku nepadlo ze dne na den. Pečlivě jsme zvažovali všechny možnosti a sledovali vývoj okolo podmínek pro konání kulturních akcí. Bohužel jsme dospěli k závěru, že za stanovených protiepidemických opatření a povinnosti kontrolovat návštěvníky z hlediska jejich negativního testu, očkování či prodělání nemoci nejsme schopni akci uskutečnit,“ vysvětlila Pavlína Žídková, předsedkyně organizačního výboru. Aktuálně je pro účast na venkovních kulturních akcích nastaven limit pěti tisíc osob s rozestupy.

 

Organizační výbor Valašského mikulášského jarmeku

  

 

 

 reklama