Reklama

26. 09. 2022

Dnes má svátek: Andrea
neděle, 08 srpen 2021 20:57

Benefiční jízda koloběžek vyrazí na podporu Mobilního hospice Strom života

V pondělí 9. srpna ve Valašských Kloboukách odstartuje dobročinná akce „Jedou jako o život“. Mladá dvojice Bára a Honza při ní během šesti dnů propojí svou jízdou na koloběžkách všechny pobočky Mobilního hospice Strom života ve třech moravských krajích.

Na trasu dlouhou 442 kilometrů je od kloboucké radnice doprovodí zdejší sportovci z týmů Běhatlon a Zvonek sport a také mistr republiky ve 24hodinovém i 12hodinovém cyklistickém závodě a držitel předních příček na zahraničních cyklistických podnicích i ultramaratonu Michal Láník. K této úžasné sportovní skupině s výjimečným posláním se můžete připojit také vy! Program, ve kterém mimo jiné vystoupí taneční skupina TS ELES, odstartuje v 8.30 hodin a v 9 hodin se účastníci vydají cyklostezkou směrem do Brumova-Bylnice.„Smyslem jízdy je informování veřejnosti o paliativní péči, kterou Mobilní hospic Strom života poskytuje nevyléčitelně nemocným a jejich rodinám. Díky této službě mohou pacienti trávit své poslední dny doma v kruhu nejbližších. Hospic má základnu také ve Valašských Kloboukách, které mají tu čest stát se prvním a startovním bodem dobročinné jízdy. Odsud se účastníci vypraví do Brumova-Bylnice a poté dále do Kroměříže, Přerova, Nového Jičína, Havířova, Čeladné až do Rožnova pod Radhoštěm,“
uvedla Eliška Olšáková, starostka města. „Srdečně zveme nejen cyklisty a koloběžkáře, ale také všechny ostatní, kdo by se rádi aspoň kousek trasy projeli nebo prošli. Anebo přijďte sportovce alespoň podpořit na startu,“ pozvala.

Před odjezdem pelotonu z Valašských Klobouk se veřejnost bude moci dozvědět podrobnosti o fungování Stromu života a péči o těžce nemocné, u nichž už byly vyčerpány všechny možnosti klasické léčby. „Vycházíme z přání a individuálních potřeb pacienta a klademe důraz na tlumení bolesti, kvalitu života nemocného v posledních dnech a na nenahraditelnost rodiny a přátel. Náš tým tvoří lékaři, zdravotní sestry, sociální pracovníci, psychoterapeuti, pastorační pracovníci, odlehčovací asistenti a další, kteří poskytují služby klientům a jejich rodinám v domácím prostředí,“ uvedla koordinátorka Stromu života Markéta Blinková.

Lidé, kteří by chtěli organizaci podpořit, jí mohou přispět na sbírkové konto 3925391369/0800, VS 808. „Děkujeme za jakoukoliv, byť i malou částku, která našemu mobilnímu hospici umožní i nadále pomáhat,“ vzkazuje Markéta Blinková.

 

 

(tz)

 

 

 

 

 

 reklama