Reklama

28. 09. 2021

Dnes má svátek: Václav
úterý, 27 červenec 2021 21:08

Oslava 80. výročí založení fotbalu v Bylnici

V sobotu 17.7.2021 v areálu fotbalového hřiště Pod Strání v Bylnici proběhla oslava 80. výročí založení bylnického fotbalu, jehož počátky sahají až do roku 1941. Již od rána bylo možné sledovat fotbalové zápasy budoucích nadějí české kopané, při kterých přihlížející žasli nad úchvatnou rychlostí, vytříbenou technikou a tahem na branku obou celků. Naopak exhibiční zápas starších pánů byl svázán taktikou defenzivních bloků, ofsajdových pastí a „Bílkových tvrzí“, přičemž muselo srdce nejednoho fotbalového teoretika zaplesat.

 

 
Následovalo přivítání bývalých hráčů, trenérů a dalších významných osob spojených s bylnickým fotbalem, kteří byli odměněni za své celoživotní úsilí a lásku k fotbalu. Fotbalovým vyvrcholením pak byl jednoznačně zápas domácího celku SK Bylnice s týmem známých fotbalových osobností, jejichž fotbalové začátky jsou spojeny s bylnickým fotbalem. I nezaujatí přihlížející museli smeknout před výkony hráčů obou mužstev, kteří shodně nastříleli půltuctu branek. Zápas tak za stavu 6:6 směřoval do penaltového rozstřelu, ve kterém se štěstěna přiklonila k domácímu týmu.

 
Vyjma krásných fotbalových momentů, na které jsme už od hráčů SK Bylnice zvyklí, byl připraven i bohatý doprovodný program, a tak si všichni návštěvníci akce mohli přijít na své. Dětem byl k dispozici zmenšený model hradu Bylnice, který však byl z důvodu bezpečnosti zhotoven pouze ve skákacím provedení. Úplně ti nejmenší si pak mohli postavit sněhovou bábovičku, zaskákat v žirafě nebo si na obličej nechat namalovat slona.

 
V pozdním odpoledni pak jásot nadšených fotbalových fanoušků vystřídaly líbezné tóny cimbálové muziky, která v samotném závěru dne uvolnila své místo o dost hlasitější produkci taneční zábavy.


Závěrem je nejprve nutné vyjádřit velké díky pořadatelů a všem, bez jejichž přispění by akce neproběhla, a dále pak popřát fotbalu v Bylnici spousty dalších a dalších úspěšných období.

 

Mgr. Vojtěch Strnka, návštěvník akce

 

 

 

 

 

 reklama