Reklama

28. 06. 2022

Dnes má svátek: Lubomír
úterý, 07 září 2021 09:29

Ohlédnutí za zájezdem do Blatnice pod Svatým Antonínkem

Blatnice pod Svatým Antonínkem. Kraj, kde se daří vínu, místo živých tradic s duchovním přesahem. Právě tam jsme (občané Návojné) zamířili v pátek 27. srpna po poledni.

Přestože ranní počasí mnoho slunečních paprsků neslibovalo, když jsme dorazili k poutní kapli sv. Antonína, bylo tu krásně. Začali jsme mší svatou, kterou za naši obec sloužil P. Krystian Socha MIC, ten nás na zájezdě doprovázel. Po bohoslužbě nás čekala poutavá přednáška o historii tohoto vzácného místa a také krátká procházka po okolí.


Následně jsme zavítali do vinařství Blatel, kde nás uvítala paní ředitelka Iva Šantavá. Po vydatné večeři přišla na řadu řízená degustace přívlastkových vín. Všechny vzorky byly doplněny odborným výkladem, a jelikož za každým douškem tohoto zlatavého moku se skrývala paleta rozmanitých chutí a vůní, svého favorita si našel každý. A jak se pozdní odpoledne měnilo ve večer, začalo se zpívat, povykládali jsme si a vlastně se nám ani moc nechtělo domů. Ale i potom v autobuse bylo veselo. Jak říkala při loučení paní ředitelka Šantavá: „Sešla sa dobrá partyja!“

 

Foto a text: Aleš Naňák

 Prodej stavebního pozemku v Brumově-Bylnici

 

 

 

 reklama