Reklama

05. 07. 2022

Dnes má svátek: Cyril a Metoděj
středa, 22 září 2021 19:00

Nejlepší městské webové stránky v kraji mají Valašské Klobouky

Ocenění zástupcům měst a obcí, které se letos nejvýše umístily v krajském kole soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronickou službu, byla dnes slavnostně předána na krajském úřadě ve Zlíně. V kategorii měst zvítězily Valašské Klobouky, mezi obcemi se z prvenství raduje Újezd, cena za nejlepší elektronickou službu putuje do Uherského Hradiště. Všichni tři vítězové postoupily do celostátního kola soutěže. Oceněným přišli poblahopřát hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a předseda výboru Zastupitelstva Zlínského kraje pro rozvoj podnikatelských aktivit, majetek a digitalizaci Tomáš Janča.

Krajské kolo soutěže uspořádal spolek Český zavináč ve spolupráci se Zlínským krajem. Přihlášeno do něj bylo celkem 20 webových stránek obcí, 5 webových stránek měst a také 10 elektronických služeb, které města nebo obce provozují. U webových stránek měst a obcí hodnotila krajská odborná porota celkový dojem z webových stránek, jejich ovladatelnost, přehlednost, informační naplněnost, výtvarné zpracování, podporu zobrazení na mobilních zařízeních či bezbariérovou přístupnost. Valašské Klobouky a Újezd letos zvítězily zejména díky výborně zpracovaným povinně zveřejňovaným informacím a úřední desce a také díky vysoce kvalitnímu zajištění bezbariérové přístupnosti stránek.

Cenu za Val. Klobouky převzal Mgr. Karel Ptáček, místostarosta města
(foto: Jiří Balát)

 

V kategorii Nejlepší elektronická služba a projekty Smart City byly hodnoceny užitečnost služby a inovativnost řešení. Porotu nejvíce zaujala kvalitně zpracovaná elektronická služba města Uherské Hradiště s názvem Hradiště chytře. Jde o specifickou webovou stránku spuštěnou v únoru 2021, na níž mohou návštěvníci najít novinky z oblasti Smart City, účastnit se anket, seznámit se s důležitými koncepčními dokumenty, dozvědět se vše o novinkách z veřejných projednávání, ale především se sami podílet na nových chytrých řešeních, které může město zavádět do praxe.

„Kvalitně zpracované webové stránky jsou v dnešní době již neodmyslitelnou součástí komunikace mezi obecními úřady a občany. Vytvořit takové stránky a zejména pak udržovat jejich chod a neustále je naplňovat aktuálními informacemi však není nic jednoduchého. Proto bych chtěl těm, kdo mají tuto činnost v našich městech a obcích na starost a často se jí věnují i nad rámec svých pracovních povinností, poděkovat a vyslovit jim své uznání,“ uvedl radní Zlínského kraje Jiří Jaroš, zodpovědný za digitalizaci.

krajské kolo – Zlatý erb 2021 (foto: Jiří Balát)

 
Do soutěže Zlatý erb se v tomto roce opět přihlásilo všech 14 krajů, soutěžící tak mohou načerpat zkušenosti a podněty z velkého počtu přihlášených webových stránek. Účast v soutěži je pro města a obce zdarma, díky hodnocení porotců mohou pracovníci, kteří mají na starosti webové stránky, získat informaci, zda jejich web splňuje legislativní požadavky a je uživatelsky vstřícný pro občany. Na webových stránkách soutěže www.zlatyerb.cz jsou zveřejněna hodnotící kritéria vypracovaná ve spolupráci s Ministerstvem vnitra, která jsou využívána jako významná metodická pomůcka pro tvůrce i uživatele webových stránek.

 

Výsledky krajského kola – Zlatý erb 2021


Nejlepší webové stránky města


1. Valašské Klobouky
https://www.valasskeklobouky.cz
2. Holešov
https://www.holesov.cz
3. Vsetín
https://www.mestovsetin.cz

 

Nejlepší webové stránky obce

1. Újezd
https://www.ujezdvk.com
2. Hovězí
https://www.obec-hovezi.cz
3. Petrůvka
https://www.obecpetruvka.cz

 

(tz)

 

 

 

 

 reklama