Reklama

28. 06. 2022

Dnes má svátek: Lubomír
čtvrtek, 14 říjen 2021 15:43

Lucie Bůbelová - Mistrovství České republiky v TFA a Dny NATO v Ostravě

Letošní sezona pro mě nebyla úplně jistá, protože mě brzdí zdravotní problémy. Ale věděla jsem, že mě čeká mistrovství České republiky v TFA, které se mělo konat v roce 2020, ale kvůli covidu 19 byl závod přesunutý na srpen 2021.

Na závod jsem se tedy snažila připravit, jak nejlíp to šlo, protože tohle bylo první MČR pro ženy vůbec a byla to taková odměna za těch 6 let co se tomuto sportu věnuji. Z každého kraje se kvalifikovaly 2 ženy. Za Zlínský kraj jsem to byla já  a Lucie Frančeová z SDH Žlutavy. Nervozita byla obrovská, protože člověk chce zaběhnout co nejlepší čas. Tento závod se liší od klasického TFA tím, že se dělí na 4 úseky. To znamená 4 starty a 4x ze sebe musíte vydat co nejlepší výkon.  Jako ženy jsme měly trať lehce upravenou.

MČR v TFA 2021 - Lucie Bůbelová


1. úsek spočívá v rozvinutí dvou hadicových vedení a následné smotání dvou hadic B 75 a jejich vložení do boxu.
2. úsek -disciplína hammer box“- spočívá v provedení 40 úderů palicí v hammer boxu, disciplína „Tunel“- spočívá v přenesení 10 kg závaží překážkou se sníženým profilem oběma směry, tažení 80kg figuríny, a výstup na 3 m bariéru pomocí žebříku.
3. úsek- vystoupání po žebříku do určeného NP, pomocí lana se vytáhne a odloží břemeno hmotnosti 15kg na plošinu lešení a sestoupí na zem a následné spojení proudnice s monitorem.
4. úsek- výběh do výškové budovy. Soutěž byla opravdu náročná, už jen proto, že mám strašně málo zkušeností se 4 úsekovým TFA.

Lucie Bůbelová - Mistrovství České republiky
(foto, autor- Ondřej Fabián)

Ale výsledek mě víc, než potěšil, protože jsem se umístila na krásném 5. místě. Popravdě jsem to nečekala, protože mě zlobí loket a musela jsem jít přes bolest. Navíc konkurence byla obrovská. Mezi tím jsem byla oslovena, zda bych nechtěla běžet ukázku FCC na velké mezinárodni akci Dny NATO v Ostravě.

 

Dny NATO v Ostravě
Tohle jsem vzala jako velkou výzvu. Měla jsem, ale velký respekt, protože tato trať je opravdu náročná a běží se v plné výstroji s aktivním dýchacím přístrojem. Naposledy jsem tohle běžela 2 roky pět v Rodgau. Takže jsem si nebyla jistá, zda to vůbec zvládnu, ale touha po dobrodružství byla silnější. Začala jsem se připravovat, a jela na pár tréninků k HZS Vsetín, kde mají celkem slušné podmínky na trénování a hlavně 80 kg figurínu, která se opravdu musí natrénovat, protože na těch závodech ji taháte 30 m do cíle.

Když přišel den D, tak jsem byla šíleně nervózní. Docházelo mi, že poběžím před velkým davem lidí a musím tu trať dokončit. Spolu semnou jela ještě jedna žena. Skvělá Kateřina Vodičková. Takže jsme si spolu vyměnily pár zpráv, jak jsme obě naměkko a nervózní BYLY JSME TAM JEN 2 ŽENY! A to pro nás hodně znamenalo. Ukázat, že i ženy jsou silné, ale stále jsou to ty křehké bytosti.

Celkem nás bylo 12 dobrovolných hasičů. Ze Zlínského kraje se na exhibici ukázal i Josef Černíček a Dušan Pokorný.  Dostali jsme VIP náramek a celé to začalo. Vstup do areálu, a příprava ve stanu, rozcvička, obléct se, nachystat masku a  dýchací přístroj a vzhůru do boje. Teprve tam mi došlo, jaký je to mazec, jak jsem viděla ty tisíce lidí na druhé straně.


Lucie Bůbelová - Dny NATO v Ostravě
(foto: autor- Filip Mayer a Jakub Stryk)


Vzhledem k časové náročnosti celého dne, bylo vše na minuty přesně naplánované, takže jsme si trať moc nevyzkoušely a o to to byl větší boj s hlavou, jestli zvládnu vytáhnout to 20kg závaží nahoru do 4 patra. Při chystání na start a celkové té nervozitě se najednou před Vámi objeví Andrej Babiš, Vladimír Vlček (generální ředitel HZS ČR) a teď máte běžet. Nervy jeli na plné obrátky a najednou start ....Trať jsme s Káťou zvládly skvěle a společně jsme dokončily. Nejsilnější okamžik pro mě byl ve 12:00 kdy jsme nastoupili před hasičská auta a proběhla minuta ticha k uctění památky dvou hasičů jednotky Sboru dobrovolných hasičů obce Koryčany zesnulých při výbuchu rodinného domu na Kroměřížsku dne 15.9. 2021. V tu chvíli mi po celém těle proběhl mráz, protože si uvědomíte, že to může být kdokoliv z Vašich kamarádů.

Odpoledne bylo vyhlášení výsledku tohoto ,,závodu” a šli jsme si pro ceny. Co Vám budu povídat. Stát na druhé straně této obrovské akce před stovkami lidí , byl neskutečný zážitek a já jsem z celého srdce vděčná, že jsem to mohla zažít. Protože jak říkám, některé situace se už v životě nemusí opakovat.


Lucie Bůbelová, www.bubucrew.cz

 

-tz-reklama