Reklama

06. 07. 2022

Dnes má svátek: Mistr Jan Hus
středa, 06 říjen 2021 21:12

Brumovský fotbal opustila velká legenda - Jožka Bartošák

Smutná zpráva zasáhla nejen všechny fanoušky brumovského fotbalu, ale i širokou veřejnost. V neděli 3.10.2021 nás navždy opustila dlouholetá opora a brankářská legenda klubu Jožka Bartošák, kterému snad nikdo neřekl jinak než Jožka Palánek. Odešel za svoji milovanou ženou Milkou, až příliš krátce po její smrti. Odešel kamarád a člověk, na kterého budeme vzpomínat jen v dobrém.

dlouholetá opora a brankářská legenda brumovského klubu Josef Bartošák


Jožka s fotbalem začínal v rodné Nedašově Lhotě. Za místní žáky i dorost odehrál většinu zápasů v brance, ale nejednou si zahrál i jako útočník. V létě 1976, ve svých 19 letech, přestoupil jako velký talent do Brumova. A hned se svými výkony v brance zasloužil o postup do I.A třídy. A byl i u „slavného“ postupu do Krajského přeboru v sezóně 1978/79. Jožka byl pak velkou oporou Brumova celých osmnáct let a stal se legendou. Svědčí o tom i to, že když se v roce 2011 pořádala anketa o nejlepší jedenáctku historie brumovské kopané, tak suverénně vyhrál nejlepšího gólmana. Ještě na závěr své kariéry, ve svých 40 letech, stál v bráně SK Bylnice. Jožka pak pomáhal brumovskému fotbalu i nadále, když jako trenér gólmanů předával své zkušenosti malým žáčkům. Nechyběl jako divák na žádném domácím zápase Brumova. Jeho místečko bylo mezi kamarády u zábradlí. Tam, odkud byl slyšet jen smích a fandění.

zákrok Jožky Bartošáka


Všichni spoluhráči i kamarádi si jej pamatují jako vždy usmátého a veselého. Pokaždé dovedl pobavit nějakým vtipem nebo historkou. A taky se určitě bude vzpomínat na jeho pěvecké výkony při návratech z venkovních zápasů i při různých posezeních. „Ogaři, dáme si túto..“ a začal zpívat. Nešlo se nepřidat.


Říka se, že čas zhojí všechny, i ty největší rány. Ale ve skutečnosti tomu tak vždy není. Některé rány se nezahojí, jen zajizví a bolest přetrvává. A jsou chvíle, kdy se ani chlap nestydí za slzy. Tak jako tato.


Jožko, děkujeme ti za všechno, co jsi pro brumovský fotbal udělal. Budeš nám všem moc chybět!

Za FC Brumov Miroslav Beňo – dlouholetý spoluhráč a kamarád

 

 

 

 

 reklama