Reklama

06. 07. 2022

Dnes má svátek: Mistr Jan Hus
čtvrtek, 07 říjen 2021 22:18

Pomoci můžeš i TY....

Každý má v životě nějaké starosti a problémy. Ti šťastnější z nás jen někdy a jenom na chvíli. Přesto nám připadá, že právě ten náš problém je ten největší, nejzásadnější, neřešitelný…

Teprve když pomine, tak se většinou ukáže, že tomu tak zdaleka nebylo a jednalo se často o naprostou banalitu, jakým za život čelíme bezpočtukrát. S jednou jedinou výjimkou: zdraví. Zdraví naše a našich blízkých. Pro spoustu lidí rozhodně není zdraví vším, ale právě v těchto chvílích, kdy o ně my nebo naši blízcí přicházíme, se ukáže, že bez zdraví je všechno ostatní doslova ničím. To úplně nejhorší co v takových okamžicích zažíváme je pocit absolutní bezmoci, a to zejména směrem k těm nejmenším, našim dětem, dětem našich příbuzných, známých a kamarádů. Holkám a klukům, kteří nemohou normálně chodit do školky a do školy, běhat s ostatními po hřišti, docela obyčejně zlobit, zkrátka neprožívají normální dětství plné radosti, na které budou po zbytek života rádi a s úsměvem vzpomínat.


Následkem té nejzávažnější nemoci přišli totiž o to nejcennější o své zdraví a tráví většinu času v ordinacích lékařů a v nemocničních pokojích, tedy v místech, která i přes veškerou snahu a nasazení zdravotnického personálu působí tísnivě i na dospělého. Dlouhodobá léčba s sebou, kromě jiného, nese i značnou finanční zátěž pro rodiny těchto malých pacientů a nezřídka je i existenčně ohrožuje.

A právě tady je prostor pro ty z nás, kteří mohou a chtějí pomoct. Ty z nás, kteří nenávidí pocit bezmoci a snaží se mu za každou cenu čelit. Ty z nás, kterým není lhostejný osud dvou konkrétních rodin, jež ze všech svých sil bojují o život a zdraví svých nejmenších a začíná se jim nedostávat finančních prostředků na běžné fungování. Ty z nás, kteří by rádi přispěli malým pacientům ať už penězi nebo věcnými dárky a zpříjemnili jim tak ne právě radostné okamžiky jejich života.


Pokud chcete a můžete, pomozte!
Za každou, byť sebemenší, podporu Vám z celého srdce děkujeme.

Transparentní účet je: 4572417053/0800

 

Vaše Petra

Petra Deklevová

(Pomáhat a rozdávat radost dětem. Akce, při kterých se malým pacientům rozzáří radostí oči, již pár roků organizuje pprap. Petra Deklevová z Oddělení hlídkové služby Praha IV. - Policie České republiky. Petra Deklevová je rodačka z Brumova-Bylnice.)

 

 

 

 

 reklama