Reklama

28. 06. 2022

Dnes má svátek: Lubomír
pátek, 15 říjen 2021 05:20

Jiří Ročák získal čestné uznání za práci v neziskovém sektoru

Valašskokloboucký výtvarník a středoškolský pedagog Jiří Ročák obdržel čestné uznání v anketě Osobnost neziskového sektoru Zlínského kraje za rok 2020. Předáno mu bylo na půdě Asociace nestátních neziskových organizací Zlínského kraje, která vyzdvihla jeho dlouholetou práci pro rozvoj kultury a lidových tradic ve Valašských Kloboukách. Ocenila také jeho činnost v řadě neziskových organizací a podíl na pořádání významných výtvarných, řemeslných a dalších společenských aktivit. Do ankety jej nominovala rada města.

 
„Jméno Jiřího Ročáka je spojené s Výtvarným spolkem Vincúch, se spolkem Valašské kumštování, s Výtvarným spolkem G a také s oddílem kopané TJ Spartak Valašské Klobouky. Za jeho dlouholetým působením v neziskovém sektoru jsou vidět mimořádné výsledky v podobě celé řady výstav výtvarného umění, společných projektů s umělci z jiných regionů i ze zahraničí, kulturních akcí propagujících místní řezbáře, malíře či sochaře a dalších událostí a počinů. Jménem vedení města Valašské Klobouky bych Jiřímu Ročákovi k tomuto krajskému uznání rád pogratuloval a popřál mu do dalších všestranných aktivit mnoho energie a inspirace,“ uvedl Karel Ptáček, místostarosta města.

 

Jiří Ročák působí jako středoškolský učitel na Gymnáziu Valašské Klobouky, kde vyučuje český jazyk, výtvarnou výchovu, dějiny umění a počítačovou grafiku. Ve své výtvarné tvorbě se věnuje grafickému designu, malbě, kresbě a velkoformátové voskové batice. Vede také školní Galerii G a rovněž galerii Vincúch. Uspořádal patnáct samostatných výstav a účastnil se mnoha výstav skupinových, regionálních, celostátních a mezinárodních.

Valašskokloboucký výtvarník a středoškolský pedagog Jiří Ročák


Na poli umění navázal a udržuje partnerství s výtvarnými skupinami z Děčína a švédského Höganäs. Stojí nejen za multižánrovým festivalem podporujícím místní tradici výtvarného kumštu, ale také za nespočtem výstav, uměleckých setkání, kurzů krajinomalby pro studenty a dalších akcí a projektů, které obohacují kulturní život ve Valašských Kloboukách již 30 let.

 

(tz)reklama