Reklama

06. 07. 2022

Dnes má svátek: Mistr Jan Hus
středa, 20 říjen 2021 10:40

Slawex runners - Kašavský kros ovládla Mirka Zichová i její dcera Laura

Kašavský kros je podle Mirky Zichové nejkrásnější závod v roce, takže po zdravotních problémech, které ji potrápily v září a kvůli kterým pár týdnů nezávodila, měla s účastí jasno.. Kašavský kros má totiž opravdu hezkou „domácí“ atmosféru a jde vidět, že organizátoři tohoto závodu, Valachbajk tým, tento závod dělají srdcem.. Bohužel zbytku týmu se termín v neděli 10. 10. 2021 nehodil a tak vyrazila se svou dcerkou Laurkou na závod sama.


Kašavský kros nabízí na výběr dvě tratě – krátkou 7,3 km (převýšení 300 m) a dlouhou 16,7 km (600 m převýšení). S volbou tratě problém nebyl, protože podle Mirky tu dlouhou můžou běžet, s prominutím, jen „blázni“(Klobouk dolů před nimi) a jelikož tento závod běžela už po čtvrté, tak moc dobře věděla do čeho jde a že se pěkně potrápí.. A taky potrápila..

Zichová Laura, 1. místo v kategorii

 Zichová Mirka – 42:00 - 1. místo v kategorii i celkově (z 25 žen)
(foto, zdroj: faceb. Slawex runners)


Hned po startu pozvolna začíná první velký krpál a po prudkém seběhu zpět do krásné malebné vesničky Kašava opět následuje další výběh na stejně velký kopec jako byl ten první. Je zajímavé, jak si někdo tratě prostě nepamatuje (i když už je v minulosti běžel) a vždycky je pak překvapen, jak moc náročné to bylo.. Mirka mívá při krosech ještě jeden závažný problém, docela často se nám při krosech ztrácí a na tomto závodě už se jí to v minulosti stalo hned dvakrát. Pro někoho nepochopitelné, ale Mirka vždycky říká, že když je na pokraji svých sil, tak jí prostě vypne mozek a nějakou tu směrovou cedulku v lese lehce přehlédne.. Organizátoři si už se značením dávají záležet !možná právě kvůi Mirči) a když se nám teda Mirka nezaběhla, tak doběhla až do cíle a kupodivu se jí podařilo urvat první místo ve své kategorii a také celkově v ženách. Takže POZOR! To si zaslouží velký aplaus.


Hned po doběhu dospělých se na start postavily i děti, které taktéž při výběhu dvou menších, ale o to více prudších kopečků (celkem 750 m dlouhá trať), musely taky řádně máknout. Laura běžela jako o život a nakonec doběhla do cíle taky první. Je to neuvěřitelná šikulka a bojovnice a za pár let bude určitě mamku prohánět i na delších tratích.


Výsledky:
Zichová Mirka – 42:00 - 1. místo v kategorii i celkově (z 25 žen)
Zichová Laura, 1. místo v kategorii

 

Slawex runners

 reklama