Reklama

25. 06. 2022

Dnes má svátek: Ivan
čtvrtek, 21 říjen 2021 20:19

Králem Holého vrchu se stal Pavel Ovesný, stříbrnou pozici obsadil Michal Mana ze Štítné

Jedenáctý ročník mezinárodního závodu horských kol O krále Holého vrchu vyhrál cyklistický srdcař Pavel Ovesný. Biker z Valašských Klobouk dosáhl v podniku podporovaném městem Brumov-Bylnice, složeném ze dvou závodů, výsledného času 48:27. Stříbrnou pozici obsadil Michal Mana ze Štítné nad Vláří. Ten byl v cíli o čtyři sekundy pomalejší. Pro třetí místo si dojel Petr Holzner (Valašské Klobouky, 50:53). Slovák Jan Buchtík z Trenčianských Teplic skončil díky času 55:47 čtvrtý a zlínský Pavel Trňáček bral za čas 57:21 pátou příčku.


Pavel Ovesný se v závodu O krále Holého vrchu představil podruhé v kariéře. Poprvé si v něm zazávodil v roce 2016. Na letošní start v kopcích v okolí Brumova-Bylnice se těšil. Netajil se ani plánem, že ho chce vyhrát. ,,Protože jsem nechtěl ponechat nic náhodě, tak jsem byl už v prvním závodě na trati od brumovské Hasičské zbrojnice aktivní. Od startu jsem nasadil ostré tempo, které akceptovali pouze mladý junior Michal Mana a Petr Holzner. A po závěrečném krátkém spurtu jsem v první jízdě vybojoval první příčku,“ prozradil Ovesný. Do druhého závodu šel valašskokloboucký biker s náskokem jedné sekundy před Manou a dvaadvaceti sekund před Holznerem. Na trati z Nedašova o prvenství však bojoval už jenom s Michalem Manou. ,,V asfaltové části druhé jízdy jsme s Manou střídavě udávali tempo. Díky tomu jsme náskok na ostatní soupeře pořád navyšovali. V nájezdu do terénu jsem však mladého bikera ze Štítné nad Vláří před sebe už nepustil a také druhou jízdu a tím i celý závod jsem po delším spurtu také vyhrál. V součtu obou jízd dokonce v nejrychlejším čase v historii závodu O krále Holého vrchu,“ pochvaloval si biker z Valašských Klobouk.

 

Petr Holzner, Pavel Ovesný a Michal Mana


,,Závod s dlouhými táhlými kopci mi maximálně vyhovoval. Navíc kopec Holý vrch velmi dobře znám z tréninků. V tomto prostředí jsem si proto dobře rozvrhl síly,“ užíval si Pavel Ovesný další povedený výsledek v kariéře. Triumf na kopci nad Brumovem-Bylnicí pak doma oslavil tradičním způsobem. ,,Dobrou kávou a hořkou čokoládou,“ svěřil se ještě Ovesný.

 Petra Holznerová a Eva Maliňáková


Na Valašsku poměřily síly také dvě ženy. Rychlejší byla Eva Maliňáková ze Vsetína, která si pro první místo dojela v čase 1:15:53. Druhá byla Petra Holznerová (Valašské Klobouky, 1:16:26). ,,První závod s hromadným startem byl dlouhý 6 kilometrů a měl převýšení 504 metrů. Odstartoval u Hasičské zbrojnice v Brumově-Bylnici. Druhý měřil 6,8 kilometru a měl převýšení 417 metrů. Ten startoval Gundersenovou metodou u Ranče U sedmi kulí v Nedašově. Oba měly cíl na Holém vrchu,“ prozradil jeden z pořadatelů František Jedlička základní informace o zajímavém cyklistickém podniku na Valašsku.


Letošní ročník závodu O krále Holého vrchu se konal po roční pauze. Na jeho startu v Brumově-Bylnici bylo 17°C. Také v cíli na Holém vrchu v nadmořské výšce 830 metrů bylo příjemné počasí. Tam teploměr ukazoval 14°C.


Lubomír Hotař

 

 

 

 

 reklama