Reklama

25. 06. 2022

Dnes má svátek: Ivan
středa, 03 listopad 2021 11:03

Slawex runners - Provodovský běh, Zámecká pětka

Na Provodově se nám vždycky líbilo. Tento závod patří mezi TOP závody ze všech, které pravidelně navštěvujeme. Naprosto perfektní trať, kde máte možnost na trase hlavního závodu na 11km (je to rozhodně víc než 11) nastoupat výživných 362m po polňačkách, lesíkoch, šotolině a lehce i asfaltu. Ten kdo se hecne a zaregistruje se na hlavní závod, tak určitě zažije mnohé (teda pokud přežijete první táhlé a náročné stoupání). Je super, že fanoušky potkáváte po celé délce trati (a to vás opravdu nahecuje když víte, že oni, bez nároku na odměnu v cíli, ten kopec kvůli fandění taky museli vyšlapat) a když zrovna máte štěstí a běžíte za nějakým místním tak máte pocit, že jste na olympiádě a fandění vác donutí zrychlit jako by fandili vám samotným.

Helena Chromeková – 2.místo v kategorii (foto: Slawex runners)


Letos se pro start na závodě rozhodli tři zástupci týmu Slawex runners. Kuba Novák si šel poměřit síly na krátké trati na 5km a vedl si skvěle a doběhl si pro krásné druhé místo.

Na dlouhou trať se vypravily Hela Chromeková a Mirka Zichová. Už týden před závodem se strašily jak náročný závod to je až málem vyměkly a na místě se přeregistrovaly na krátkou. Nakonec ale obě bojovnice ukázaly svoji super sílu a vydaly se zdolat tu brutální 12ku. Nakonec se obě shodly na tom, že tato trať za to trápení opravdu stojí a všemi deseti doporučují všem si ji zajít někdy zaběhnout. Hela si dokonce vyběhla až na bednu a dary v tašce od pořadatelů tohoto závodu opět nezklamaly. Cena startovného je naprosto super a s dary pro oceněné závodníky tady opravdu nešetří. Tak snad příští rok zase.


Výsledky:

5km
Jakub Novák – 23:02 – 2.místo v kategorii ze 7 (celkově 8.místo z 53)

12km
Helena Chromeková – 1:01:37 – 2.místo v kategorii z 9 (celkově 26. místo ze 60)
Mirka Zichová – 1:07:34 – 4.místo v kategorii ze 7 (celkově 40.místo ze 60)

 

Zámecká pětna – 22.10.2021 – 5km
Jedu ke kámošce na besedu? A dneska je i závod v Holešově? Tak to spojím příjemné s užitečným. Heslo, kterým se řídí Mirča. A tak si v jeden den stihla odskočit na besedu i na závody a co samotný závod? Ač se to nezdá tak kratší závod může kolikrát potrápit víc než půlmaraton. Ta rychlpst bývá často raketová a držet se v popředí dá kolkrát hodně zabrat. A co řekla Mirča když jsem po ní chtěla pár vět? Napiš, že jsem málem chcípla. Krásný závod, úžasné prostředí, jen je to prostě móc rychlé a vyčerpávající ty pětky. Věříme, ale hlavní je že Mirča vymáčkla maximum a doběhla si až na bednu.

Výsledky:
Mirka Zichová – 22:59 – 3.místo v kategorii z 10, 4.žena celkově z 27 žen

Mirka Zichová  – 3.místo v kategorii (foto: Slawex runners)

 

Slawex runners

 

 

 reklama