Reklama

25. 06. 2022

Dnes má svátek: Ivan
úterý, 16 listopad 2021 16:16

Krajská hygienická stanice vydala doporučení k omezení hromadných akcí

Krajská hygienická stanice Zlínského kraje (KHS ZK) vydala v pondělí 15. listopadu, po dohodě s vedením Zlínského kraje, doporučení k omezení pořádání hromadných akcí. Cílem je předejít nekontrolovatelnému šíření onemocnění COVID-19 v populaci. Ve Zlínském kraji dochází k výraznému nárůstu pozitivních případů a každý 4. provedený test je podle KHS ZK pozitivní.

Krajská hygienická stanice doporučuje všem pořadatelům hromadných akcí, při nichž dochází ke kumulaci velkého počtu osob na jednom místě, aby přistoupili k omezení maximální kapacity účastníků. Doporučení se vztahuje na akce ve vnitřních i vnějších prostorech, a to i v případech, kde aktuálně platná mimořádná protiepidemická opatření vydaná Ministerstvem zdravotnictví umožňují přítomnost vyššího počtu osob (např. koncerty, sportovní utkání, kongresy, oslavy apod.). „Cílem je chránit obyvatele našeho kraje. Omezením sociálních kontaktů můžeme zabránit dalšímu šíření onemocnění a tím i přetížení zdravotnických zařízení. Lůžka na jednotkách intenzivní péče se plní a volnou kapacitu na nich nyní máme kolem 30 procent,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a dodal: „Budu apelovat na starosty a všechny pořadatele veřejných akcí v území, aby zvážili organizaci hromadných setkání, dodržovali veškerá platná nařízení a kontrolovali negativní testy a průkazy o očkování. Je mi líto, že se opět musíme vzdát kulturního a společenského života, ale nemáme jiné východisko. Počty hospitalizovaných pacientů v nemocnicích rostou, navyšovat se budou a tímto krokem můžeme zátěž nemocnic alespoň zpomalit.“

ilustrační foto z časů, kdy byl svět ještě v pořádku....


Kvůli zhoršující se epidemické situaci a nárůstu hospitalizovaných covid pozitivních pacientů už byly nuceny omezit operativu v nemocnicích ve Vsetíně, Valašském Meziříčí a v Kroměříži. Od pondělí 15. listopadu pomáhají zdravotníkům také vojáci. Armáda ČR na vyžádání vyslala 4 vojáky do nemocnice ve Valašském Meziříčí, 5 do Vsetína, ve čtvrtek 18. listopadu nastoupí 4 do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. V pondělí 22. listopadu doplní vytížený personál další 4 vojáci v Uherském Hradišti. V krajské nemocnici už také pomáhají zdravotníci z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

„Na jednotkách intenzivní péče jsou nejčastěji hospitalizováni pacienti starší 60 let a pouze 10 procent z nich je očkovaných. Prosím všechny neočkované, aby vakcinaci ještě zvážili, nejen kvůli svému zdraví, ale také s ohledem na své okolí. Ohroženou skupinu lidí starších 60 let bych také rád vyzval k přeočkování třetí dávkou,“ dodal hejtman.

ilustrační foto z časů, kdy byl svět ještě v pořádku....


Očkovat se zájemci mohou u svého praktického lékaře nebo na 8 očkovacích místech ve Zlínském kraji. „S registrací a vyhledáním praktického lékaře nebo nejbližšího očkovacího místa lidem pomohou operátoři z řad zaměstnanců krajského úřadu na telefonní lince 577 043 770,“ doplnil krajský koordinátor pro očkování Jiří Lučan. K 15. listopadu byl ve Zlínském kraji počet nových případů onemocnění COVID-19 za 7 dní 880,5 na 100 000 obyvatel, odhad čísla R ze sedmidenních časových úseků je 1,33.

 

OČKOVACÍ MÍSTA VE ZLÍNSKÉM KRAJI
Očkovací telefonní linka 577 043 770


Bez registrace:
IVF Czech Republic s. r. o. (Luhačovice, Zdravotní středisko) - Masarykova 315, Luhačovice.
IVF Czech Republic s. r. o. (Zlín, Klinika reprodukční medicíny a gynekologie) - U Lomu 638, Zlín.
MEDICAL PLUS, s.r.o. - Uherské Hradiště, Obchodní 1507, budova Residence Hradební (naproti OD Billa, očkuje se ve 2. patře vlevo, doporučuje se objednání termínu).

S registrací:
Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně - v 1. pavilonu (U14), očkování pouze po předchozí registraci
Uherskohradišťská nemocnice – v budově P ve východní části areálu nemocnice, očkování pouze po předchozí registraci
Kroměřížská nemocnice – v budově D (dřívější ortoptické oddělení), očkování pouze po předchozí registraci
Vsetínská nemocnice - v 1. patře budovy B (chirurgický pavilon), očkování pouze po předchozí registraci, případně po telefonické domluvě na telefonním čísle 571 818 404
Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí – budova nové polikliniky (vchod od lékárny), 1. podlaží, očkování pouze po předchozí registraci.

 

(tz)

 

 

 reklama