Reklama

25. 06. 2022

Dnes má svátek: Ivan
úterý, 30 listopad 2021 12:27

V Nedašově se hraje fotbal srdcem

Fotbal v Nedašově patří neodmyslitelně k nedělnímu odpoledni. Ráno do kostela, odpo na fotbal. Letos uplynulo 60 let od oficiálního založení TJ Nedašov. Na pár otázek ohledně tohoto klubu nám odpoví Radek Cícha, hráč a zároveň funkcionář TJ Nedašov.


1) Radku, jen v krátkosti. Jak proběhla oslava 60 let od založení.
Dobrý den všem sportovním, a hlavně fotbalovým fanouškům. Oslava byla velmi náročná na organizaci. Dostat k nám do Nedašova všechny ty fotbalové ikony, které jsme tam měli, tak to stálo týdny telefonování, schůzek a každým dnem se soupiska měnila. Tímto patří velký dík „našim“ klukům, jako je: Zdeněk Šenkeřík, Lukáš Bartošák, Josef Hnaníček, Ondřej Bačo, Martin Holek, Tomáš Polách, atd… Trošku mě mrzí, že se nám nepodařilo přivést pana Vladimíra Šmicera se kterým jsem byl do poslední chvíle v kontaktu, ale bohužel nakonec nemohl přijet. Nicméně si myslím, že výročí 60 let TJ Nedašov se nám povedlo nad očekávání. Lidi se bavili, a to je to nejdůležitější.
pozn.: Ač to byla fotbalová akce, tak největší úspěch sklidil pan Václav Svoboda alias Lumír Nykl ze seriálu ulice. Na fotky s ním se stály fronty. A taky díky němu přišli i fanoušci, které jsem nikdy na fotbalovém zápase neviděl.


2) Každý oddíl vzpomíná na své bývalé hráče. Kdo patřil a patří mezi legendy nedašovského fotbalu?
Pro mě je to samozřejmě Zdeněk Šenkeřík, který nás proslavil nejvíce a asi nemá cenu o něm více psát, jelikož všichni víme, co dokázal. Za zmínku taky stojí Michal Novák, který byl v mládežnické reprezentaci ČR. Co se týká starších ročníků, tak bych zmínil pana Jana Vašinu, který hrával od mládežníků ve Zlíně. Dále pak pan Josef Švach, František Novák a Alois Cícha, kteří v roce 1961 založili fotbal v Nedašově. Pan Alois Cícha dokonce hrával v dorosteneckém věku za Slavii Praha, odkud taky přivezl první dresy se kterými sehrál Nedašov svůj první historický zápas.

 Vedení TJ Nedašov ocenilo bývalé významné funkcionáře, sponzory a hosty


3) Jak hodnotíš podzimní sezonu v krajském přeboru?

Každá sezona v krajském přeboru je těžká. Jak se říká, co nasbíráš na podzim je jenom dobře, jelikož v jarní části sezony je to složitější dohánět. Do každého zápasu jsme šli na 100 %, ale pro tým, jako jsme my je krajský přebor opravdu náročná soutěž. Našim cílem je hrát kolem toho 10 místa a myslím si, že je to splnitelné.


4) Velkým problémem je nedostatek hráčů. Jak u vás?
My jsme bohužel museli během rozběhnuté sezony odhlásit dorostenecké družstvo z krajské soutěže, takže nejsme na tom o moc lépe. Naopak mě těší, že jsme před sezonou nově přihlásili mladší žáky a taky máme i mladší přípravku. Myslím si, že v Nedašově je hodně dětí, ale byla by potřeba je k fotbalu nějakým způsobem motivovat a věnovat se jim. U nás není úplně až takový problém s dětmi, spíše máme problém s lidmi, kteří by měli zájem pomoci TJ.

 

5) Když sleduji, vždy říkám, Nedašovjani, to jsou bojovníci. Technicky někdy soupeři zaostávají, ale bojovností to vše vynahrazují a tím získávají body. Vidíš to tak podobně?
Tak ono v kraji tou bojovností toho už moc nenaděláš. Samozřejmě se o nás vedou různé řeči, atd… ale my si jdeme vždy za svým. A to je, že musíme na hřišti nechat všechno. Tzn.: Každý musí hrát na 100 % a někdy ani to v kraji nestačí, jelikož soupeři z první poloviny tabulky jsou někde jinde. K tomu, abychom podali 100 % výkon nás vede a motivuje trenér, který má s námi velkou trpělivost. (smích)


6) Co fotbal a nedašovští fanoušci?
Kromě dorostu jsem na nedašovský fotbal pyšný. Na vesnici s cca 1500 obyvateli a máme: mladší přípravku, mladší a starší žáky, „B“ tým, „A“ tým. Příští sezonu chceme dorost opět obnovit, tak doufám, že se nám to podaří a kluci budou mít zájem opět se vrátit do soutěžního ročníku. Co se týká fanoušků, tak jsem rád, že jich chodí na nedašovský fotbal stále dost. Je pravda, že podzimní sezona byla divácky snad asi nejslabší sezonou krajského přeboru, ale doufám, že v jarní části sezony to diváci napraví. Každopádně každý domácí zápas se diváckou návštěvou pohybuje v nejvyšších příčkách.


7) Sedím si tak na tribuně a fanoušek hostujícího celku se ptá jednoho diváka jak to dopadne a on odpoví, mně je to jedno já su z Návojné. Je velká rivalita mezi Návojnou případně Ned. Lhotou?
To je velmi ožehavé téma. Já osobně nemám ani s jednou okolní vesnicí problém. Je pravda, že rivalita mezi okolními vesnicemi byla údajně odjakživa, ale jak říkám, já jsem v pohodě tam i tam. Dokonce jsme měli dříve spojenou mládež s Návojnou a teď jsme měli spojen dorost s Ned. Lhotou, než jsme ho tedy odhlásili. Řekl bych, že rivalita už není taková, jako dříve. Pokud máme volno – nemáme zápas, tak se domluvíme s kluky mezi sebou a jdeme se podívat do okolních vesnic na fotbal, tak jako i oni chodí k nám.

8) V dnešní době mají někteří fotbalisté neúměrné finanční nároky, dokonce už v krajském přeboru. Nadále platí že v Nedašově se hraje v podstatě za klobásku a pivo? Hraje se srdcem pro svůj klub?
Ano, to potvrzuji. V Nedašově se stále hraje za večeři a levnější pivo (smích). Dokud budu ve vedení já, tak to tak i zůstane!

Radek Cícha, hráč a zároveň funkcionář TJ Nedašov


9) Radku, budoucnost? Jak vidíš nedašovský fotbal za 5, 10 let?
Do budoucnosti nikdo nevidí. Nechci a ani nedokážu odhadnout, co bude za 5, 10 let. Já doufám, že nedašovské áčko se udrží co nejdéle v krajském přeboru a dětí do fotbalu bude přibývat. Přeji nedašovskému fotbalu hodně sportovních úspěchů, ale taky zdraví hráčů, jelikož to v dnešní době je to nejdůležitější.

 

Děkuju za rozhovor
Stanislav Floreš, Naše Valašsko info

 

Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama