Reklama

25. 06. 2022

Dnes má svátek: Ivan
středa, 01 prosinec 2021 10:18

Lukáš Fojtík z Nedašova - Perfektní výkon na mistroství ČR ve frézování!

Žák Gymnázia Jana Pivečky a SOŠ Slavičín Lukáš Fojtík studující obor mechanik seřizovač (3. ročník) se po osmi měsících příprav a tréninku úspěšně probojoval kvalifikací až do FINÁLE soutěže o mistra ČR ve frézování, které probíhalo v prostorách DMG Mori v Brně.

Oceněný Lukáš Fojtík (druhý zprava)
( foto, zdroj: Archiv Skills Czech Republic)


Finále proběhlo dne 22. – 25.11.2021 a organizovala ji Skills Czech republic za podpory mnoha dalších sponzorů. Soutěž je určena nejenom pro žáky SŠ, ale i pro pracující frézaře a studenty VŠ do 23 let. Úroveň soutěže byla velmi vysoká, soutěžící měli za úkol naprogramovat dvě součástky v systému SolidCAM a následně vyrobit na CNC stroji CMX 50 U. Lukáš si úspěšně poradil s oběma dílcemi a v celkovém pořadí skončil na krásném 4. místě.

Žák GJP a SOŠ Slavičín Lukáš Fojtík studující obor mechanik seřizovač
(foto, zdroj: Archív Skills Czech Republic)


,,O soutěži jsem se dověděl ve škole od pana mistra, který mě navrhl, jestli bych se jí nechtěl zúčastnit. Přišlo mě to jako zajímavá zkušenost a příležitost, díky níž bych se už v mládí mohl posunout výše v praktických dovednostech a určitě bych mohl případný úspěch uplatnit později i v pracovním životě. Jsem rád, že mám příležitost zúčastnit se soutěže, jaká ještě v ČR nebyla. Chtěl bych poděkovat všem, kteří mě v přípravě podporují. Rodičům, mé škole GJP a SOŠ Slavičín, partnerské firmě PGI Morava a kamarádům,"
uvedl k soutěži pro MM Průmyslové spektrum Lukáš Fojtík.

 

(tz)

 

 

Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama