Reklama

25. 06. 2022

Dnes má svátek: Ivan
úterý, 07 prosinec 2021 18:54

Historický kalendář na rok 2022 ukáže život Slavičanů v minulých letech

Loni to byl hit a letos snad bude taky! Řeč je o historickém kalendáři, který vydává město Slavičín. Ten loňský veleúspěšný se věnoval historickým záběrům města, ten letošní pro rok 2022 je zaměřen na Slavičany v poválečné době. „Každé město tvoří lidé a my jsme jim chtěli vzdát hold. Fotky jsme sháněli od pamětníků a bylo to opravdu náročné, ale výsledek, věřím, stojí za to,“ řekl starosta města Tomáš Chmela.


Pátrání po fotkách se ukázalo jako zajímavá cesta do myšlení tehdejších lidí. Například dnes, když si každý fotí na koupališti selfíčka či drinky, by nás nenapadlo, že se fotka z koupaliště nedá prakticky sehnat. „Ovšem tehdy to dávalo smysl – drahý fotoaparát si nikdo k vodě nebral, proto jsme fotku ze slavičínského koupaliště v dostupných pramenech nenašli a museli jsme si vypomoct snímkem z koupání v nedaleké Lipové,“ podotkl starosta.

Historický kalendář na rok 2022 ukáže život Slavičanů v minulých letech


Fotky samozřejmě ladí s ročním obdobím, které v kalendáři doplňují. Mezi často zachycovaný motiv patří sáňkování dětí, prvomájový průvod nebo okrskové kolo spartakiády. „To už dnes nezažijeme, ale můžeme se prostřednictvím fotografií do těchto dob vrátit,“ poznamenal Tomáš Chmela, který kalendář připravil.


Historický kalendář ze Slavičína bude k dispozici od úterý 7. prosince na městském infocentru za 150 korun. K mání jsou také další vánoční dárky s motivy Slavičína – Slavičaj, rychleschnoucí ručník na cvičení, multifunkční šátek nebo třeba hrnek s logem Slavičína. Přibude ještě plátěná taška na nákup nebo tričko pro dospělé.

 

(tz)

Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama