Reklama

25. 06. 2022

Dnes má svátek: Ivan
sobota, 18 prosinec 2021 19:06

Do Brumova-Bylnice doputovalo Betlémské světlo. Budete si muset pro něho přijít

Myšlenka předávání Betlémského světla vznikla v Rakousku jako součást charitativní akce. Předávání křehkého plaménku se díky skautským organizacím odtud rozšířilo do dalších zemí, a to nejen po celé Evropě...

 
Poprvé plamínek přicestoval v roce 1986 letadlem z místa narození Ježíše Krista – Betléma – do rakouského Lince. K nám se Betlémské světlo dostalo hned po pádu čtyřicetileté komunistické vlády a v rukou českých skautů žijících v exilu k nám poprvé připutovalo v prosinci 1989 až pod sochu sv. Václava v Praze. V roce 1990 se s myšlenkou Betlémského světla seznámili brněnští skauti na vídeňském jamboree – mezinárodním setkání skautů a skautek z celého světa – a již na podzim téhož roku začali připravovat českou verzi.


,,Juchů! Tak jako každý rok k nám do Brumova-Bylnice doputovalo Betlémské světlo. Letošní shledání na bylnickém nádraží bylo opět příjemné, skauti byli sice zmrzlí, foukal vítr, takže nám šlo světýlko složitěji odpálit, ale poradili jsme si a posilnili brněnské skauty vánočním cukrovím. My už se těšíme, až Vám světlo předáme. Bohužel, stejně jako loni, nemůžeme kvůli současné situaci přijít až k Vám, ale tento symbol naděje na Vás bude čekat v pátek 24. prosince mezi 09:00 a 12:00 hodin v Brumově v Orlovně, v Bylnici na hasičské zbrojnici, ve Svatém Štěpáně v bývalé budově pohraniční policie a v Sidonii v kapličce v bývalé škole. Pokud můžete, přineste toto světlo z Betléma i k Vašim blízkých nebo sousedům, kteří si jej nemohou vyzvednout," uvedli skauti z Brumova na svem facebooku.

 

Betlémské světlo v Bylnici (foto: Skaut Brumov)


Přejeme Vám všem ať světlo z Betléma prozáří Váš domov a přinese do něj naději a pokoj.
Skauti Brumov

 

Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama