Reklama

28. 06. 2022

Dnes má svátek: Lubomír
pondělí, 03 leden 2022 22:04

Rekordní rozpočet Slavičína podpoří masivní investice do bydlení

Minimálně 80 milionů korun nasype město Slavičín do projektů v oblasti bydlení, což je klíčovou prioritou nejen pro letošní rok 2022. „Bez nových projektů v oblasti bydlení totiž Slavičín nemůže být atraktivní pro mladé lidi, či pro ty, kteří se sem chtějí za prací přistěhovat odjinud. Firmy Slavičínska totiž bojují s akutním nedostatkem zaměstnanců a ti nepřijdou, pokud nebudou mít kde bydlet,“ vysvětlil starosta města Tomáš Chmela.


Vzniknout letos mají nové startovací byty v objektu bývalého hotelu Slavičan a připravuje se lokalita pro rodinné domy na Šabatci. Investice poputují také do bytových domů ve vlastnictví města na sídlišti Vlára nebo do seniorského bydlení v Hrádku.


Díky šetrnému hospodaření v letech 2019 – 2021 se vedení města podařilo připravit rozpočet, který na chod i rozvoj Slavičína pamatuje s historicky nejvyšší sumou – téměř 300 milionů korun. „Zároveň musím zdůraznit, že město je za uplynulá léta prakticky oddluženo. Letos doplatíme poslední úvěr a nový si brát neplánujeme, takže míříme do éry nebývalé finanční stability,“ uvedl slavičínský starosta.

 

vizualizace - startovací byty v objektu bývalého hotelu Slavičan


Rozpočtu zásadně pomůže zejména očekávané přijetí finančního příspěvku z rozpotu ministerstva financí v souladu se zákonem o jednorázovém odškodnění subjektů dotených mimořádnou událostí v areálu muniních skladů Vlachovice–Vrbětice, ve výši 104,3 milionu korun. Do města připutují také desítky milionů korun na dotacích, v jejichž čerpání je Slavičín velmi úspěšný. „Děkuji tímto členům rady města i zastupitelstva za součinnost při vyjednávání vrbětického odškodnění a za podporu při využívání stále nových a nových dotačních příležitostí. Obojí naše město v nadcházejícím roce výrazně posune vpřed,“ uzavřel Tomáš Chmela.

 

(tz)

 

 

 reklama