Reklama

25. 06. 2022

Dnes má svátek: Ivan
úterý, 04 leden 2022 23:15

Chodíme do folkloru, přijďte taky …čekáme na Vás třeba v Nedašově

S počátkem nového roku se s vámi chci podělit o své radosti v souboru. Během posledních dvou let jsme víceméně seděli doma, ale vždy, když to jen trochu šlo, jsme se scházeli, tančili, zpívali a hráli, jezdili na vystoupení, festivaly, tábory…


Je až překvapivé, jak se děti na společné chvíle těšily. Když mně „náctiletý“ synovec vloni v lednu řekl, že se strašně těší na srpen na tábor, ani jsem tomu nechtěla věřit. A tak nám takovéto chvíle vždy připomenou, že to stojí za to. Starostí vedoucích je děti obléknout, zajistit nácvik, hudbu, choreografie a následnou prezentaci. Děti k životu v souboru přispívají svojí účastí, pracovitostí, rozvíjením svých schopností a radostí ze společných zážitků. Rodiče a prarodiče jsou velkou oporou, neboť jsou to oni, kdo děti k souboru přivedou a motivují je k dalšímu setrvání. Nesmím zapomenout na diváky, kteří si nás vyhledají a přicházejí a radují se z naší práce.


Chcete s námi sdílet naše chvíle při udržování lidových tradic? Stačí málo. V několika obcích v našem regionu jsou malé i větší soubory. Já vás mohu pozvat do těch „našich“. Přijďte se podívat do zkoušky, nebo se informujte přímo u mě na tel. 731 163 592. Děti od 5 let je mimořádně možné přihlásit ve dnech od 5.ledna do 16.ledna 2022, budou zařazeny do fungujících kolektivů a budou se účastnit aktivit pořádaných ve spolupráci se ZUŠ FOLKLORIKA (vystoupení v obcích, velikonoční jarmárek ve Valašských Kloboukách, soustředění a festival v červnu ve Starém Hrozenkově, tábor na Slovensku a jiné aktivity).


Těšíme se na vás na pobočkách :

ZŠ Nedašov (středa 14 hod)
ZŠ Francova Lhota (pondělí 14 hod)
ZŠ Střelná (pondělí 16.30 hod)
tělocvična OREL Slavičín (čtvrtek 15 hod)
ZŠ Pozděchov (pátek 13 hod).

 

Nové děti přijmeme i ve skupinkách Klobučánku v DDM Valašské Klobouky: Malúšata od 4 let (středa 15.30 hod), Malý Klobučánek od 7 let (středa 16.30 hod), Klobučánek od 12 let (pátek 16 hod), mládež od 18 let (pátek 19 hod) a naše dvě dětské cimbálovky.

 

Podívejte se na pozdrav, jak jsme ho s dětmi všech poboček před vánoci stihli připravit.
Těšíme se na vás, Hana Tarabusová

 

 

 

 reklama