Reklama

25. 06. 2022

Dnes má svátek: Ivan
úterý, 18 leden 2022 17:20

Kloboucké spolky dostanou na projekty více než půl milionu korun

Do nového roku dostanou valašskokloboucké spolky „dárek“ v podobě dotace na letošní aktivity. Město Valašské Klobouky jim skrze program Spolupráce poskytne finanční podporu určenou na konkrétní projekty z oblasti sportu, kultury, životního prostředí, cestovního ruchu a podobně. Dotaci získá celkem 33 záměrů.

 
„Na půdě spolků a v jejich okruhu se odehrává podstatná část každodenního dění ve Valašských Kloboukách. Je jedině dobře, že se spolky nenechaly odradit náročnou covidovou situací, kterou v posledních letech zažily, a že mají elán, energii a síly tvořit a připravovat pro své členy i pro veřejnost zajímavé akce, události a programy. Chtěla bych jim na tomto místě poděkovat a vyjádřit jim uznání. Město jejich projekty v letošním roce podpoří částkou 577 tisíc korun,“ uvedla Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky. Spolkům dále popřála, aby se všechny jejich záměry podařilo uskutečnit a akce se nemusely vzhledem k epidemii odkládat či rušit.

ilustrační foto (autor: Martin Dohnal)


V oblasti kultury obdrží dotaci například Klub rodičů při gymnáziu, který má v plánu studentskou akci Valašskokloboucký majáles 2022. Spolek rodičů při ZŠ získá příspěvek na zajištění kulturních a vzdělávacích aktivit pro žáky. Klub seniorů za prostředky uspořádá mezinárodní setkání, Národopisný spolek Klobučan zase plánuje setkání dětských souborů. Místní skupina Českého červeného kříže zorganizuje dětský karneval. Výtvarný spolek G využije dotaci na uspořádání výstav ve školní Galerii G a v Galerii Zámek v Děčíně a také na výjezd do Drážďan s návštěvou galerie Zwinger. Výtvarný spolek Vincúch připraví Dny otevřených ateliérů. Muzejní spolek pak vydá 22. Vlastivědné kapitoly z Valašskokloboucka.

ilustrační foto


Ve sféře sportu získá v tomto roce podporu druhý ročník závodního podniku Resi Contest, který uspořádá Bikepark Valašské Klobouky. HC Klobucké laviny bude reprezentovat ve Valašské hokejové lize a Klub lyžařů nachystá pro veřejnost lyžařské aktivity na svahu. Orelská jednota má v plánu další ročník závodu Klobucká kola a zdejší pobočný spolek AVZO TSČ ČR hodlá zorganizovat Memoriál plk. Josefa Balejky. Šachový klub využije dotaci na pořádání Štěpánského turnaje v šachu, tenisový spolek na 13. ročník Memoriálu Jana Pšenčíka v tenise a TJ Sokol na 28. ročník Pochodu osvobození - Memoriál bratra Vojáčka.

 
Mezi podpořené projekty zaměřené na životní prostředí patří 42. Tradiční kosení, škola ochrany přírody a krajiny, které organizuje ZO ČSOP Kosenka. Český svaz chovatelů pozve na výstavu drobného zvířectva a členové svazu včelařů připraví zájezd na mezinárodní veletrh Techagro. V oblasti cestovního ruchu získal dotaci spolek Klobucké stezky, který bude rozšiřovat svůj areál.

ilustrační foto

 
Centrum pro rodinu letos chystá duchovní obnovu pro maminky. Přátelé houslí a ZUŠ mají v plánu 10. ročník soutěže pro mladé houslisty Klobucké husličky a pásmo hudby a slova Housle a housloví jubilanti. Rodinné centrum pak bude pracovat na dalším ročníku konference inovativního vzdělávání a nový Spolek přátel školy při SOU hodlá zorganizovat Den řemesel.

Mladí zdravotníci z Val. Klobouk (foto- archiv MS ČČK Val. Klobouky)

Den s první pomocí ve Val. Kloboukách (foto: pořadatelé akce)


Na soustavnou práci s dětmi a mládeží bude dotaci čerpat Spolek rodičů při ZŠ, Klub rodičů při gymnáziu, Spolek přátel školy při SOU, spolek Klobučan, Český červený kříž, Rodinné centrum Valašské Klobouky, spolek Klobucké stezky, ZO ČSOP Kosenka a Výtvarný spolek G.

 

Přehled dotací z programu Spolupráce pro rok 2022

 
Oblast kultury
Národopisný spolek Klobučan 35 000
Spolek rodičů při ZŠ Valašské Klobouky 27 000
Výtvarný spolek Vincúch 26 000
Muzejní spolek ve Valašských Kloboukách 25 000
Klub rodičů při Gymnáziu Valašské Klobouky 21 000
MS ČČK Valašské Klobouky 20 000
Klub seniorů Valašské Klobouky 20 000
Výtvarný spolek G 14 000

Oblast sportu
Orel jednota Valašské Klobouky 20 000
Bikepark Valašské Klobouky 15 000
Klub lyžařů Valašské Klobouky 15 000
PS AVZO TSČ ČR Valašské Klobouky 9 000
HC Klobucké laviny 8 000
Šachový klub Valašské Klobouky 7 000
TJ Sokol 6 000
Tenisový spolek Valašské Klobouky 4 000

 
Oblast práce s dětmi a mládeží
MS ČČK Valašské Klobouky 20 000
Národopisný spolek Klobučan 20 000
Rodinné centrum Valašské Klobouky 20 000
Výtvarný spolek G 20 000
ZO ČSOP Kosenka 18 000
Spolek rodičů při ZŠ Valašské Klobouky 17 000
Klobucké stezky 16 000
Spolek přátel školy při SOU Valašské Klobouky 14 000
Klub rodičů při Gymnáziu Valašské Klobouky 10 000

Oblast spolupráce spolku se školstvím
Rodinné centrum Valašské Klobouky 25 000
Spolek přátel školy při SOU Valašské Klobouky 24 000
Centrum pro rodinu Valašské Klobouky 18 000
Přátelé houslí a ZUŠ Valašské Klobouky 15 000

 
Oblast životního prostředí
ZO ČSOP Kosenka 28 000
ZO ČSCH Valašské Klobouky 15 000
Český svaz včelařů ZO Valašské Klobouky 5 000

 
Oblast cestovního ruchu
Klobucké stezky 20 000

 

Celkem 577 000

 

(tz)

Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama