Reklama

25. 06. 2022

Dnes má svátek: Ivan
středa, 26 leden 2022 00:22

Největší slavičínské sídliště čeká nové veřejné osvětlení

Je to malý krůček pro obyvatele, ale velký pro město. Tak by se dal shrnout nejnovější projekt, který se chystá ve Slavičíně. Jde o výměnu svítidel veřejného osvětlení na největším tamním sídlišti Malé Pole. „Na sídlišti jsem vyrostl a tato světla tu jsou odjakživa, takže už vážně potřebovala výměnu. Navíc obsahují nevyhovující sodíkové výbojky, které jsou nákladné na provoz,“ uvedl starosta města Tomáš Chmela.

Ilustrační foto


Projekt řeší kompletní výměnu 128 kusů stávajících svítidel za nová svítidla s technologií LED s výbavou pro bezdrátový sběr dat na centrální dispečink veřejného osvětlení současně s výměnou zapínacího místa, které bude vybavené pro bezdrátový sběr dat ze všech svítidel a samotného rozvaděče. Pro město jde o vítanou úsporu v době vysokých cen za elektrickou energii a v tomto trendu chce pokračovat i dále. „Je to počátek modernizace soustavy veřejného osvětlení ve městě, na kterou chceme navázat 2. etapou. Ta by obnášela výměnu svítidel v Divnicích a na Vláře,“ nastínil slavičínský starosta.


Všechny nová svítidla LED budou umístěna na stávající podpěry – stožáry veřejného osvětlení. Svítidla budou vybavena držákem, který bude umožňovat jejich nastavení do vodorovné roviny. Budou vybaveny i chytrou technologií, která umožňuje komunikaci s rozvaděčem a regulaci v rozmezí 60 % - 100 %. „V době minimálního provozu v nočních hodinách budeme svítidla regulovat na 40 %,“ upřesnil starosta Chmela. 

Ilustrační foto


S pracemi se začne v následujících měsících, jakmile to umožní počasí a nebudou mrazy. Projekt je podpořen z dotačního programu Státního fondu životního prostředí částkou ve výši 904 096 korun. Celkové náklady budou necelé 2 miliony korun bez DPH.

 

(tz)

 

 

Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama