Vytisknout tuto stránku
pátek, 26 listopad 2021 00:00

Okoštuj chutě Slavičína - starosta se pokusí o smažení škvarků

Centrem Slavičína se v pátek 28. ledna rozvoní lokální potraviny i zabijačka. Město totiž přímo u městského úřadu pořádá akci s názvem Okoštuj chutě Slavičína a jak název napovídá, půjde o záležitost týkající se chuťových buněk.


Podílet se na ní budou potravináři působící na Slavičínsku a místní spolky. „Ženy z Diaklubu napečou buchty, kavárna Veronica nabídne horký mošt či sušenky nebo perníky, a také se budou prodávat zabijačkové produkty,“ upřesnila Marie Studeníková z pořádajícího Městského infocentra Slavičín.

ilustrační foto


Akce začíná v pátek 28. ledna v 11 hodin u radnice ve Slavičíně, kde budou připraveny vytopené velké stany. „Letos kvůli pandemické situaci nebude ani ples, proto jsme připravili venkovní alternativu, při které se lidé potkají, okoštují slivovici či mošt a bonusem je, že si nakoupí na nedělní oběd potraviny od místních výrobců,“ shrnul starosta města Tomáš Chmela.


K dostání však budou i dobroty pro mlsné jazýčky. Kromě klobás a paštik od rudimovského Masa z lúky najdete na stáncích také Slavidžem, medovník vyrobený ve Slavičíně a pivo z lokálního pivovaru. „Slavičín je kromě chytrých mozků také městěm dobrých potravin, jídla a pití,“ podotkl Chmela. Celou akci doprovodí živá hudba Cimbálové muziky Milana Mlčocha a starosta se pokusí o smažení škvarků.

 

(tz)


Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 reklama