Reklama

28. 06. 2022

Dnes má svátek: Lubomír
pondělí, 31 leden 2022 19:37

Náčelník Generálního štábu AČR ocenil Lukáše Miklase z Brumova

K profesní kariéře každého vojáka patří neustálé získávání nových znalostí a dovedností. V rámci programu celoživotního vzdělávání organizuje Univerzita obrany kurzy generálního štábu a kurzy pro vyšší důstojníky. Jejich nejpilnější absolventy ocenili náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata a rektorka – velitelka Univerzity obrany brigádní generálka Zuzana Kročová věcnými dary a medailemi. Slavnostní akt se uskutečnil v pondělí 31. ledna 2022 v budově Generálního štábu.

„Potřebujeme kvalifikované a zkušené důstojníky, kteří umí rozhodovat, mají manažerské schopnosti a kvalitní znalosti. Potřebujeme, abyste se dál vzdělávali. Svět a bezpečnostní hrozby se rychle mění a vojáci musí držet krok,“ zdůraznil armádní generál Aleš Opata.

Společná fotografie oceněných (foto, Autor: praporčík Petr Dohnal)
Lukáš Miklas (pátý zprava)


Výborných studijních výsledků během 40. kurzu generálního štábu „generálporučíka Františka Fajtla“ dosáhli plukovníci Václav Veselý a Jan Drozd. Nejlepšími účastníky kurzu vyšších důstojníků D1 se stali major Jan Dokládal a kapitánka Adéla Rybářová. Nejaktivnější přístup během studia kurzu vyšších důstojníků D2 prokázali majorka Jana Hebnarová a kapitán Lukáš Miklas. Major Jaroslav Urban exceloval v kurzu vyšších důstojníků D3.

Kurz generálního štábu je určen pro vyšší důstojníky v hodnosti podplukovníka, kteří mají předpoklady pro zastávání velitelských a řídících funkcí s požadovaným nejvyšším vojenským vzděláním poskytovaným na národní úrovni. Kurz pro vyšší důstojníky je určen pro důstojníky v hodnosti kapitána, kteří mají předpoklady pro výkon velitelských a štábních funkcí na služebních místech pro vyšší důstojníky. Oba kurzy jsou společné pro všechny odbornosti.

Lukáš Miklas (napravo) foto, archiv LM


Podle brigádní generálky Zuzany Kročové je velkým přínosem těchto kurzů, mimo získávání potřebného vzdělávání, také předávání zkušeností z praxe u vojenských útvarů do akademické sféry.

 

Nejlepší absolventi:

  • plukovník gšt. Ing. Václav VESELÝ, náčelník operačního odboru štábu velitelství Vzdušných sil (40. KGŠ)
  • plukovník gšt. Ing. Jan DROZD, Ph.D., děkan Fakulty vojenského leadershipu a vedoucímu katedry teorie vojenství, University Obrany (40. KGŠ)
  • major Ing. Jan DOKLÁDAL, starší důstojník - specialista oddělení rozvoje a standardizace bezpečnostních technologií odboru řízení KIS Agentury komunikačních a informačních systémů (KVD D1)
  • kapitánka MUDr. Adéla RYBÁŘOVÁ, starší lékařka úseku primární péče Centra zdravotních služeb Agentury vojenského zdravotnictví (KVD D1)
  • majorka Ing. Jana HEBNAROVÁ, náčelnice oddělení vnitřního řízení a logistické podpory Vojenského zdravotního ústavu Agentury vojenského zdravotnictví (KVD D2)
  • kapitán PhDr. Lukáš MIKLAS, MBA, vedoucí odboru právního a organizačního Ústřední vojenské nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha (KVD D2)
  • major Mgr. Jaroslav URBAN, náčelník úseku zabezpečení materiálem centra zabezpečení Agentury komunikačních a informačních systémů (KVD D3)

 

 Autor: podplukovnice Vlastimila Cyprisová
zdroj: acr.army.cz

 Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama