Reklama

25. 06. 2022

Dnes má svátek: Ivan
úterý, 08 únor 2022 20:49

Slavičín pošle na podporu sportu, spolků a komunitního života téměř 3 miliony korun

Úctyhodnou částku 2 735 000 korun směřuje letos město Slavičín do grantové a individuální dotační podpory spolků, sportovních organizací a do rozvoje komunitního života ve městě.


Tato částka je zahrnuta do rozpočtu města na rok 2022. Na posledním zastupitelstvu minulý týden pak zastupitelé rozhodli o přidělení grantů jednotlivým žadatelům, kteří provozují kulturní, sportovní a další komunitní aktivity. „Oceňuji, že zastupitelé jednohlasně podpořili rozdělení grantů jak na podporu sportu, tak i do dalších oblastí,“ uvedl starosta města Tomáš Chmela.ilustrační foto (autor- Zbyněk Raška)


Do jakých oblastí granty poputují? Pro oblast sportu a kultury jsou podpořeny malé projekty v úhrnné výši přes 700 tisíc korun, na aktivity pro ochranu životního prostředí půjde 50 tisíc korun a na mimoškolní činnosti dětí a mládeže 25 tisíc korun.


Další finanční podporu nabízejí individuální dotace coby součást městského rozpočtu. Ten obsahuje například participativní fond Zlepšujeme Slavičín s 330 tisíci korun, fotbalisté Slavičína a Nevšové obdrží téměř 900 tisíc korun a Sportovní kluby Slavičín necelý půlmilion korun na podporu jednotlivých sportovních oddílů.

ilustrační foto


Individuální dotaci město poskytlo také na drobné opravy dvou sportovišť, které jsou majetkem místních spolků – Sportovních klubů, z.s. a Jednoty Orel v celkové částce necelých 250 tisíc korun.

 

(tz)Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama