Reklama

25. 06. 2022

Dnes má svátek: Ivan
pondělí, 14 únor 2022 17:14

Milí rodiče, víte co dělají vaše děti v době volna? Jak si mládež představuje zábavu?

BRUMOV-BYLNICE - Nejen jarní prázdniny, ale i počasí nahrává dětem, aby trávily volný čas venku mezi svými vrstevníky. Zábavu si ale zřejmě někteří představují úplně jinak.

Po zničení a pomalování lavic nejen v lesoparku na workoutových prvcích, kde toto počínání vzhledem k výši vzniklé škody dále řešila Policie ČR jako trestný čin, si mládež v minulém týdnu vybrala za cíl krmítka pro ptáky, které v lesoparku nedávno doplnily pestrobarevné budky. Jedno krmítko zmizelo úplně, z druhého zbyla jen stříška. Ušetřeny nezůstaly ani odpadkové koše, které se stávají cílem nenechavců čím dál častěji. Buď jsou objeveny poškozené, posprejované, jindy z nich zůstává jen torzo a obsah vysypaný po cyklostezce. V minulém týdnu zůstaly jen prázdné stojany bez košů.

Toto jednání je neomluvitelné a mrzí nás o to víc, že zejména prostor lesoparku, který je stále doplňován herními i odpočinkovými prvky, si oblíbily nejen děti se svými rodiči, turisti projíždějící po cyklostezce, ale také ptáci, kteří již zahnízdili na budkách, které děti ozdobily svými malůvkami a krmítka tak byla jen milým doplněním.


Rádi bychom upozornili, že město disponuje kamerovým systémem, který je v případě potřeby použit při dokazování přestupků či trestných činů.
Měli by to mít na paměti zejména ti, kteří se tímto způsobem "předvádějí" a měří si své síly proti městskému mobiliáři a podobným věcem či předmětům.

O celém počínání mládeže si z přiložených fotografií už obrázek udělejte sami.

 

obr.: cedule při vjezdu do lesoparku
(foto: zdroj- Město Brumov-Bylnice)

  obr.: výzdoba laviček ...
(foto: zdroj- Město Brumov-Bylnice)

 obr.: ..líbí?
(foto: zdroj- Město Brumov-Bylnice)

 obr.: z krmítka pro ptáčky zbyla jen stříška, druhé zmizelo úplně
(foto: zdroj- Město Brumov-Bylnice)

  obr.: odpadkový koš nebyl nalezen
(foto: zdroj- Město Brumov-Bylnice)

 

zdroj: Město Brumov-Bylnice
autor článku: Mgr. Hana Schnarr, Město Brumov-Bylnice

 

 Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama