Reklama

28. 06. 2022

Dnes má svátek: Lubomír
úterý, 22 únor 2022 18:31

Z Val. Klobouk odeslali onkologicky nemocným dětem 145 kilo vašich sladkých pozdravů

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Lízátko je jen malá drobnost, ale dovede udělat velkou radost. S tímto mottem se ve Valašských Kloboukách uskutečnila sbírka lízátek pro onkologicky nemocné děti. V ní se ukázalo, že lidé mají dobrá srdce a chtějí pomáhat. Zapojily se desítky jednotlivců, rodin, firem a organizací, zaměstnanci městského úřadu, děti a učitelé ze školek a škol, ordinace lékařů i lékárny, lidé místní i přespolní… Poštou dokonce doputovalo několik zásilek z různých koutů republiky. A výsledek? Byl úžasný! V Klobuckém íčku se ve finále shromáždilo 145 kilogramů lízátek, k jejichž zabalení jsme potřebovali deset obrovských krabic. Ty jsme vypravili na kliniku dětské onkologie do Brna, kde malým hrdinům vykouzlí úsměv.

 
„Lízátko je pro vážně nemocné děti zázračným klíčem k povzbuzení a rozptýlení obav při vyšetřeních. Po chemoterapii také pomáhá zahnat kovovou pachuť v ústech, mírní nevolnost, doplní energii a navrací chuť k jídlu. Do sbírky se dokonce zapojili i rodiče jednoho malého pacienta z okolí, kteří nám potvrdili, že lízátka skutečně takto fungují. Proto nás velmi těší, že na naši výzvu zareagovalo tolik lidí a že jsme společnými silami vykonali velký dobrý skutek. Z celého srdce děkujeme všem, kteří pomohli,“ vzkázala Eva Fialová, koordinátorka Zdravého města Valašské Klobouky.

 

Z brněnské dětské nemocnice nám obratem přišly vřelé díky, které bychom s našimi dárci rádi sdíleli. „Hledám slova, jimiž bych vyjádřila radost, kterou v dětské nemocnici vyvolala záplava lízátek z vaší sbírky. Těšíme se, že díky jejímu objemu budeme moci dětem zpříjemnit i takové sváteční dny, jako jsou Velikonoce nebo Mezinárodní den dětí. … Rádi bychom upřímně poděkovali všem, kteří se na sbírce jakýmkoliv způsobem podíleli. Je to sbírka, která má svou váhu jako fyzikální veličinu a určitě nebylo snadné ani zajištění jejího transportu. Ale její citová náplň je naprosto neměřitelná,“ vzkázala Jana Šífová, zástupce zdravotnického náměstka pro NLZP pro Dětskou nemocnici.

 

(tz)Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama