Reklama

25. 06. 2022

Dnes má svátek: Ivan
čtvrtek, 24 únor 2022 16:38

Kulturní dům Klobučan přivítá návštěvníky v moderním zázemí

Kultura se může na jaře znovu rozběhnout. Ve Valašských Kloboukách pro ni bude v kulturním domě Klobučan připraveno to nejlepší možné zázemí. Po více než třech desetiletích fungování prošlo kompletní modernizací nejen přísálí, ale současným standardům už nově vyhovuje i sociální zařízení. Rekonstrukce vyšla na 4,2 milionu korun, z toho 2,6 milionu městu přispělo Ministerstvo pro místní rozvoj.


„Covidové období, které přineslo útlum pro veškerou kulturu, jsme alespoň využili k tomu, abychom jindy velmi exponovaný kulturní dům zrekonstruovali. Jeho přísálí slouží zejména pro pořadatele a účinkující, ale bývá i vyhledávaným místem k setkávání spolků a občanů. Chtěla bych popřát všem budoucím uživatelům, aby se v atraktivním prostředí rádi scházeli a aby jim poskytlo příjemné a komfortní podmínky,“ uvedla Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky.

Přísálí - původní stav

Přísálí KD Klobučan po rekonstrukci

Kuchyňka v přísálí


KD Klobučan přivítá návštěvníky v moderním zázemí
(foto, zdroj: Město Valašské Klobouky)

 

Během rekonstrukce se změnila celková dispozice přísálí. Původní boxy se sedačkami a staré obložení nahradily věšákové stěny a prostor dostal novou vzdušnou koncepci zasedacího uspořádání, kterému odpovídá i vhodný nábytek. Namísto původních podhledů je dnes snížený strop se vzduchotechnikou včetně rekuperace.

„Kuchyňský kout nabídne nové vybavení i osvětlený barový a pracovní pult. V pozadí kuchyňky zdobí stěnu velkoplošná fototapeta, která na historické fotografii připomíná původní zástavbu Masarykova náměstí, konkrétně místa, kde stojí dnešní kulturní dům,“ přiblížil Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky. Vkusnou dekoraci, podobně jako pojetí celého interiéru, navrhl architekt Marek Zámečník.

Proměna se odehrála i v prostoru sociálního zařízení. Došlo k výměně rozvodů vody, elektroinstalace, obkladů i svítidel. Přibyla speciální toaleta pro osoby se ztíženou schopností pohybu. Všechny staré dveře v přísálí, na toaletách i v propojujícím vestibulu nahradily nové s protipožární odolností.

 

(tz)Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama