Reklama

25. 06. 2022

Dnes má svátek: Ivan
středa, 02 březen 2022 19:19

Slavičínští radní rozhodli o okamžité pomoci Ukrajině. Poputuje tam 100 tisíc korun

Celkem 100 tisíc korun se rozhodla uvolnit Rada města Slavičína na svém večerním mimořádném jednání 1.3. na humanitární účely pro Ukrajinu. Jedná se o první okamžitou pomoc, na kterou naváží další kroky. Radní také schválili okamžité poskytnutí nouzového ubytování pro čtyři rodiny z Ukrajiny.


„Oslovili jsme místní firmy, které již nyní zaměstnávají ukrajinské občany. Vytipovali jsme tak čtyři rodiny, které již nyní dorazily do Slavičína, popřípadě jsou na cestě.“ řekl starosta města Tomáš Chmela s tím, že další případné příchozí je město ochotno umístit do jiných vhodných prostor v následujících dnech.


Městská rada také v souvislosti s aktuální situací rozhodla o revizi a aktivaci stavu hlavního krytu civilní ochrany, který město spravuje.

Ukrajinská vlajka na budově Městského úřadu Slavičín. (Foto: Město Slavičín)

 

Radní se rovněž intenzivně zabývají otázkou městských bytů, které jsou blokovány platnými nájemními smlouvami bez toho, aniž by v nich fyzicky kdokoliv bydlel. „Budeme v nově nastalé situaci opět hledat cestu, jak tyto byty uvolnit pro potřebné,“ ujistil slavičínský starosta.

Město také aktuálně monitoruje prázdné nemovitosti, které by mohly posloužit k humanitárním účelům. „Rovněž shromažďujeme nabídky vybavení domácnosti pro účel brzkého zařizování nových obytných prostor pro humanitární účely,“ uzavřel Tomáš Chmela.

 

(tz)
Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama