Reklama

28. 06. 2022

Dnes má svátek: Lubomír
pátek, 04 březen 2022 00:17

Jan Vaněk z HC Brumov-Bylnice na paralympiádě v Pekingu

Další významnou událostí se může pochlubit klub HC Brumov-Bylnice. Po nominaci a následně po náročné přípravě a řadě testování odletěl 1.3.2022 jako jediný zástupce České republiky mezi rozhodčími para hokeje člen a rozhodčí HC Brumov-Bylnice Jan Vaněk do Pekingu na Zimní paralympijské hry 2022.


Dlouhý let spolu s ostatními rozhodčími byl bez problémů a 2.3.2022 byli všichni dopraveni do hotelu, kde budou trávit následující dny paralympiády. Ve čtvrtek 3.3.2022 proběhlo povinné focení všech rozhodčích pro propagaci a archivaci, seznámení a prohlídka stadionu a šaten.

Jan Vaněk z HC Brumov-Bylnice na paralympiádě v Pekingu
(foto, archiv- Jan Vaněk)


Historicky 13. zimní paralympijské hry se uskuteční v Číně, a to na stejných místech, kde byla předtím klasická olympiáda – tedy v Pekingu, Yanqingu (Jen-Čching) a Zhangjiakou (Čang-ťia-kchou) 4. – 13. března 2022.

Paralympijský hokejový turnaj v Pekingu se odehraje od 5. do 13.3.2022. O medaile ze zimní parlympiády budou usilovat i čeští sledge hokejisti. Para hokejové výběry jsou rozděleny do dvou výkonnostních skupin. Čtyři týmy ve skupině A mají jistotu čtvrtfinále, přičemž první dva postoupí dokonce rovnou do semifinále. Česko bude hrát ve skupině B, ze které se dvě nejlepší mužstva propracují do čtvrtfinále. Na poslední dva týmy bude čekat už jen zápas o 7. místo. Ve skupině se čeští sledge hokejisti střetnou postupně s Itálií, Čínou a Slovenskem. Naši para hokejisti patří mezi favority své skupiny a základním cílem je nepochybně postup do čtvrtfinále. Trenéři nominovali na paralympijský turnaj 17 hráčů (dva brankáře, pět obránců a deset útočníků).

Další informace budeme průběžně doplňovat.....

 

Eliška Vaňková, HC Brumov-Bylnice

 
Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama