Reklama

25. 06. 2022

Dnes má svátek: Ivan
neděle, 13 březen 2022 20:53

Od pramene Vláry, koncert ke 40. výročí souboru Klobučan

Vzpomínejte s námi - V roce 2021 jsme si připomněli 40 let od založení souboru Klobučan. Stalo se tak po náhlém úmrtí učitele Milana Švrčiny v roce 1981. Soubor se postupně rozrůstal, od roku 1994 je jeho součástí i dětský Klobučánek. K této události byl vloni naplánovaný slavnostní koncert "Od pramene Vláry".

 

Na počátku byla myšlenka putování po proudu říčky Vláry a jejich přítoků, která spojuje obce a jejich obyvatele v našem regionu a odtéká směrem k hranicím...A tak putují v našem programu děti i dospělí od pramínku a tancují, hrají a zpívají písně z okolí Vysokého Pole a Vlachovic a Vrbětic přes Bohuslavice nad Vláří, Popov a Štítnou do Bylnice, kde se potkává s přítokem Brumovky od jejího pramene ve Študlově přes Valašské Příkazy, Poteč a Valašské Klobouky, aby se v Brumově spojila s říčkou Nedašovkou, která protéká třemi vesnicemi - Nedašova Lhota, Nedašov a Návojná, zvanými Závrší, odkud již společně odtékají do Svatého Štěpána a Sidonie a dál k Váhu.

řeka Vlára u Štítné nad Vláří


Protože nebylo možné uspořádat veřejný koncert, natočili jsme jednotlivá zastaveníčka podél Vláry a vzniklo naše vzpomínkové dílko, které vám předkládáme. Užijte si tónů a barev jižního Valašska, našeho regionu Valašskoklobucko. Program natočili a umělecky zpracovali Liba Orságová a Roman Navrátil. Naše dílo mohlo vzniknout díky finanční podpoře města Valašské Klobouky a ZUŠ FOLKLORIKA, děkujeme.

 

 Hana Tarabusová

 
Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama