Reklama

25. 06. 2022

Dnes má svátek: Ivan
středa, 16 březen 2022 11:58

Charita bude pro Ukrajinu sbírat trvanlivé potraviny a zdravotnický materiál

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Přetrvávající válka na Ukrajině přináší tamním obyvatelům stále krušnější životní podmínky. Materiální pomoci se začíná nedostávat. Charita Valašské Klobouky proto ve městech a obcích, kde v regionu působí, vyhlašuje humanitární sbírku trvanlivých potravin a zdravotnického materiálu. Ve Valašských Kloboukách budou moci lidé přispívat svými dary od pondělí 21. do středy 23. března v době od 8 do 17 hodin. Sběrné místo bude zřízeno v KD Klobučan, vchodem od ulice Soukenická.

 
„V současné době jsme v kontaktu s lidmi na slovensko-ukrajinské hranici, kteří zde už od počátku agrese pracují jako dobrovolníci při třídění a další distribuci materiální pomoci. Po první vlně solidarity, kdy bylo materiálnu dostatek, se nyní dostávají do situace, kdy je ho málo nebo žádný. Vzhledem k tomu, že například ve Lvově a dalších západních městech Ukrajiny přibývá uprchlíků z východní části země, je potřebnost stále vysoká,“ uvedl Tomáš Naňák, ředitel Charity Valašské Klobouky. „Jsme si vědomi, že lidé už často pomáhali jinými cestami, přesto budeme velmi rádi za každou pomoc,“ vyjádřil.

 

 

Do humanitární sbírky budou přijímány výhradně trvanlivé potraviny (např. rýže, těstoviny, sušenky, konzervy, luštěniny, balená voda, káva, čaj a podobně). Dalším potřebným sortimentem bude zdravotnický materiál (např. obvazy, sterilní krytí, náplasti a desinfekce, termofolie a další).

 

(tz)
Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama