Reklama

25. 06. 2022

Dnes má svátek: Ivan
čtvrtek, 17 březen 2022 19:51

Čistička odpadních vod v Brumově-Bylnici projde rekonstrukcí za 45 milionů Kč

Společnost Vodovody a kanalizace Zlín, a. s., společně s provozovatelem Moravská vodárenská, a. s., zahájila v těchto dnech akci "ČOV Brumov-Bylnice, rekonstrukce a intenzifikace ČOV".

Čistička odpadních vod v Brumově-Bylnici byla postavena v roce 1995 a přestože byla v roce 2002 intenzifikována, její základní koncepce, členění jednotlivých objektů, a především použitá technologie, je stará již 26 let.

Čistička odpadních vod v Brumově-Bylnici
(foto: zdroj- Město Brumov-Bylnice)


Hlavním cílem projektu, jehož dodavatelem je společnost VHS Brno, a. s., je intenzifikací technologického procesu čištění významně zvýšit účinnost samotného čištění na této ČOV, a to v parametrech dusík a fosfor. Zvýšení účinnosti se dosáhne při zachování stávajících stavebních objektů/nádrží a jejich efektivnějšího využití pro osazení nové technologie.

Je nutno dodat, že kvalita vyčištěné vody z ČOV Brumov-Bylnice ve výše uvedených parametrech zásadním způsobem ovlivňuje kvalitu povrchové vody v toku Vlára.

VaK Zlín, a. s., vyčíslil celkové náklady projektu na 45 mil Kč. Termín dokončení rekonstrukce a intenzifikace místní ČOV je v lednu 2023.

 

zdroj: Město Brumov-Bylnice
autor článku: Ing. Svatopluk Březík, předseda představenstva VaK Zlín
Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama