Reklama

25. 06. 2022

Dnes má svátek: Ivan
středa, 23 březen 2022 14:49

HC Brumov-Bylnice již 3. rokem zajišťuje dětem z MŠ zdarma bruslení na zimním stadionu

Děti z mateřské školy ve Valašských Kloboukách v 1. pololetí školního roku 2021/2022 využily možnosti navštěvovat zimní stadion v Brumově-Bylnici a tak se pomalinku přiučit dovednostem sloužícím k výuce samotného bruslení. Bruslení je jedna z nejzábavnějších zimních aktivit, po které touží už malé děti. A my jsme tuto touhu ve spolupráci s HC Brumov-Bylnice společně proměnili ve skutečnost v rámci projektu „Bruslení je hra aneb malá školička bruslení“.


Samotné bruslení na ledě přispívá ke zdokonalování pohybových schopností, podporuje psychickou a fyzickou zdatnost. Dětem pomáhá začlenit se do kolektivu a rozvíjí jejich manipulační a koordinační dovednosti. Díky tomu, že tento sport probíhá v chladnějším prostředí, dochází k otužování organismu a zlepšení schopnosti termoregulace. HC Brumov-Bylnice již 3. rokem zajišťuje dětem z mateřských škol zdarma bruslení na zimním stadionu, a tím podporuje sportování dětí v našem regionu. A tak dvě desítky předškoláků z naší mateřské školy si každé úterý sbalili své batůžky a s potřebnou výbavou se vydali vstříc ledovému dobrodružství. Někteří z nich byli na ledě úplně poprvé. A tak cílem našeho snažení bylo provést děti prvními krůčky na bruslích, ukázat jim základy pohybu, dodat sebevědomí při nové činnosti, společně se naučit úplné základy tak, aby mohly následně s rodiči nebo v rámci volného bruslení již samy to na ledě parádně „rozbalit“.


Společně s trenéry jsme se snažili, aby si děti jakýkoliv pohyb zamilovaly, proto byly kurzy vedeny zábavnou formou. Učili jsme se udržet rovnováhu, kličkovat mezi kužely, sbírat balónky, zastavit, šikovně upadnout a následně vstát. Tréninky vedli zkušení hokejisté a trenéři formou her a různých soutěží. Na ledové ploše jsme byli všichni jedna velká parta, což nás vedlo k motivaci a vzájemné spolupráci a taky jsme si sami složili vlastní pozdrav. „Hola hola hola bruslení nás volá, a tak pojďte všichni sem, my to spolu dokážem.“ Děti jsou opravdu nadšenými a trpělivými žáčky, bruslení je bavilo a nic se nedělaly z občasného pádu. Za to od nás mají velký obdiv a pochvalu.


Dovednost bruslit na ledě je pro děti přitažlivá i z důvodu, že se uplatňuje v několika zimních sportech. Takže pokud vám děti doma řeknou, že by chtěly být hokejistou nebo krasobruslařkou budeme rádi, že jsme k tomuto kroku trochu pomohly i my.

 

Učitelky MŠ Valašské Klobouky

 
Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama