Reklama

28. 06. 2022

Dnes má svátek: Lubomír
pondělí, 04 duben 2022 12:42

Skauti Brumov-Bylnice - Sobotní akce Ukliďme Brumov-Bylnici

V sobotu 2.4.2022 jsme si ruce ušpinili dobrým skutkem! Po dvouleté pauze jsme mohli opět uspořádat akci s názvem Ukliďme Česko a jsme za to opravdu rádi. Sešli jsme se v počtu asi 15ti skautů a mohli jsme vyrazit! Po domluvě s městem Brumov-Bylnice se cílem dnešního úklidu stala dvě místa, která nám dala opravdu zabrat.


První lokalitou bylo okolí kolem Penny marketu. Některé úlovky nás i pobavily. Našli jsme třeba pěkně starou a zašlou platební kartu. Nejmohutnějším pokladem však byla obrovská pneumatika, kterou s pomocí města odneseme. Další lokalitou byla bývalá skládka nad hřbitovem, na které se asi dlouho neuklízelo. Našli jsme tady dokonce obal od Opavia oplatek s datem spotřeby 2002 a spousty dalších historických předmětů.

 

Sobotní akce Ukliďme Brumov-Bylnici (foto: Skaut Brumov-Bylnice)


Snažili jsme se, co nám síly stačily. Přesto, že po celou dobu panovala skvělá atmosféra a rádi jsme se všichni takto sešli, lepší by bylo scházet se třeba při hraní her nebo jiné činnosti. Prosíme všechny o to, aby se snažili své okolí neznečišťovat a odpadky házet do koše. Víte, že od té doby, co se začaly vyrábět PET lahve, tak se ještě žádná nerozložila? V našem městečku žijeme rádi a rádi navštěvujeme parky, rybníky, cyklostezku, tak si to tady udržujme čisté a krásné.

 

Všem zúčastněným moc děkujeme za pomoc a těšíme se na další ročník! (lepší by však bylo, kdyby další ročníky nebyly nutné.

 

 Skaut Brumov-Bylnice

 

 
Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama