Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
pondělí, 11 červenec 2022 17:01

Poklidný průběh letošního Masters of Rock narušil násilný trestný čin

V pondělí dopoledne skončil ve Vizovicích odjezdem fanoušků tradiční festival Masters of Rock, na jehož poklidný průběh každoročně dohlíží desítky policistů.


Letošní ročník hodnotí policisté jako jeden z nejklidnějších. Jak každoročně, i letos měli řidiči možnost přijít na obvodní oddělení ve Vizovicích a dechovou zkouškou zjistit, zda už mohou řídit. ,,Této možnosti jich využilo několik desítek, dnes dopoledne nadýchal jeden z rockerů více než dvě promile alkoholu a musel proto několik hodin počkat, než bude moci město opustit," uvedla tisková mluvčí zlínské policie por. Bc. Monika Kozumplíková.

Za celou dobu konání festivalu zastavili policisté celkem 19 řidičů pod vlivem alkoholu a 3 řidiče pod vlivem drog. Rekordmanem se letos stal třiačtyřicetiletý řidič, který dnes dopoledne při odjezdu z Vizovic nadýchal 1,82 promile alkoholu. Chtěl dorazit do místa svého bydliště vzdáleného 250 km. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až jeden rok odnětí svobody, zákaz řízení motorových vozidel nebo peněžitý trest.


ilustrační foto (zdroj: archiv PČR)

Kromě několika přestupků v dopravě nebo konfliktů mezi lidmi se kriminalisté v neděli zabývali násilným trestným činem. ,,Po sedmé hodině ráno, poblíž stanového městečka v místní části Razov, bez jakéhokoli důvodu nebo konfliktu bodl dvaačtyřicetiletý muž loveckým nožem do břicha pětapadesátiletého muže, který procházel kolem. Policisté útočníka vzápětí po činu zadrželi a převezli do vazební věznice v Olomouci, protože po něm bylo vyhlášeno pátrání v souvislosti s tím, že nenastoupil do výkonu trestu odnětí svobody. Zraněného muže převezli záchranáři se zraněním do nemocnice. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu s trestní sazbou tři až deset let odnětí svobody," popsala událost tisková mluvčí.

 

(tz)

 

 
Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 

 reklama