Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
pondělí, 15 srpen 2022 12:46

Podnapilý motorkář, těžce zraněný cyklista ve Slavičíně i nehoda vláčku v ZOO

Hned dvě dopravní nehody, které skončily těžkým zraněním jejich účastníků, prověřují od víkendu dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty. Ke třetí dopravní nehodě, při které vláček převážející návštěvníky narazil do dvou chodců, došlo v ZOO Zlín.

V sobotu před dvacátou hodinou v Doubravách na Zlínsku šestadvacetiletý řidič motocyklu Suzuki nezvládl vlivem podnapilosti projet zatáčkou a havaroval. ,,Po havárii nadýchal 1,71 promile alkoholu. Záchranáři ho s těžkým zraněním převezli do nemocnice. Škoda na motocyklu je předběžně vyčíslena na padesát tisíc korun. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz," uvedla tisková mluvčí zlínské policie por. Bc. Monika Kozumplíková.


Nehoda  v Doubravách (foto: PČR)

 

,,V neděli krátce po deváté hodině ve Slavičíně pětapadesátiletý řidič Škody Fabia zřejmě nedal přednost cyklistovi jedoucímu po hlavní komunikaci. Jednapadesátiletého cyklistu náraz vymrštil přes střechu vozidla, poté upadl na sloup a na štěrkovou komunikaci. S těžkým zraněním ho záchranáři převezli do nemocnice," popsala nehodu mluvčí. Dechové zkoušky byly u obou účastníků dopravní nehody negativní. Škoda na vozidle činí asi třicet tisíc korun, na jízdním kole a vybavení cyklisty asi pětapadesát tisíc korun.


Dopravní nehoda ve Slavičíně (foto: PČR)


Ve stejný den po šestnácté hodině v areálu ZOO nezvládl řidič malého traktoru s třemi přívěsy, který převáží návštěvníky mezi jednotlivými pavilony, projet zatáčkou, druhý a třetí přívěs dostal smyk, přičemž narazil do dvou chodců, kteří utrpěli lehká zranění. Záchranáři je převezli do nemocnice. ,,V té době cestovalo ve vláčku asi třicet cestujících, nikdo z nich nebyl zraněn. Dechová zkouška u jednatřicetiletého řidiče byla negativní," informovala o nehodě por. Bc. Monika Kozumplíková.


Nehoda vláčku v ZOO (foto: PČR)

 

 

(tz) 

 

 

 reklama