Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
pondělí, 22 srpen 2022 23:55

Na hranici se Slovenskem probíhá cvičení. Do akce zapojeno 88 policistů, vojáci a celníci.

V úterý ráno začalo ve Zlínském kraji, stejně jako v kraji Jihomoravském a Moravskoslezském, na hranicích se Slovenskem cvičení s názvem MORAVA. Jedná se o reakci na zvýšený počet záchytů nelegálních migrantů ze zemí Blízkého východu.


Cílem cvičení je ověřit připravenost Policie ČR zajistit vnitřní pořádek, bezpečnost a ochranu státních hranic v případě znovuzavedení kontrol na vnitřních hranicích České republiky se Slovenskem. S policisty při cvičení spolupracuje Armáda ČR a Celní správa ČR.

Hraniční přechod Vlárský průsmyk / Horné Srnie 23.8.2022
foto: Stanislav Floreš, Naše Valašsko info

 

,,V rámci Zlínského kraje jsme obsadili všech devět hraničních přechodů včetně úseků na zelené hranici. Do akce je zapojeno 88 policistů, vojáci a celníci," uvedla policejní tisková mluvčí mjr. Mgr. Simona Kyšnerová.

Od května letošního roku zaznamenali zlínští cizinečtí policisté enormní nárůst nelegálních migrantů převážně z Blízkého východu. ,,Od 20. května 2022 do dnešního dne evidují již 1024 případů nelegálního překročení státní hranice se Slovenskou republikou, zatímco celý loňský rok až do května roku letošního byl záchyt migrantů téměř nulový. Cizinci nyní využívají nové migrační trasy, a to převážně ze Srbska přes Maďarsko a Slovensko do České republiky a dál Německa. S nárůstem migrace neustále posilujeme výkon služby v příhraničí," dodala mluvčí.

 

(tz) 

 

 

 reklama