Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
čtvrtek, 25 srpen 2022 20:10

Během cvičení s názvem MORAVA zajištěno 56 nelegálních migrantů

,,V rámci cvičení jsme během 48 hodin zajistili ve Zlínském kraji celkem 56 nelegálních migrantů převážně ze Sýrie. Včera (24.8.2022) jich bylo 21, předevčírem 35. Například na hraničním přechodě ve Strání jsme při kontrole zastavili osobní vozidlo, ve kterém se nacházel řidič cizí národnosti a s ním dalších pět běženců. Pátého z migrantů jsme objevili v zavazadlovém prostoru auta. Řidič je nyní podezřelý z převaděčství. Jiné skupinky běženců jsme zajistili na Študlovsku, v Nedašově Lhotě, Poteči, Komni nebo v Uherském Hradišti,"  uvedla policejní tisková mluvčí mjr. Mgr. Simona Kyšnerová.

Během cvičení zajištěno 56 nelegálních migrantů (foto: PČR)


Cílem cvičení s názvem MORAVA bylo ověřit připravenost Policie ČR zajistit vnitřní pořádek, bezpečnost a ochranu státních hranic v případě znovuzavedení kontrol na vnitřních hranicích České republiky se Slovenskem. S policisty při cvičení spolupracovala Armáda ČR a Celní správa ČR. Do akce bylo zapojeno 88 policistů, vojáci a celníci.

Hraniční přechod Vlárský průsmyk / Horné Srnie 23.8.2022
foto: Stanislav Floreš, Naše Valašsko info

Od 20. května 2022 do 23.srpna 2022 evidují zlínští cizinečtí policisté již 1024 případů nelegálního překročení státní hranice se Slovenskou republikou, zatímco celý loňský rok až do května roku letošního byl záchyt migrantů téměř nulový. Cizinci nyní využívají nové migrační trasy, a to převážně ze Srbska přes Maďarsko a Slovensko do České republiky a dál Německa. S nárůstem migrace policisté posilují výkon služby v příhraničí.

 

tz)