Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
úterý, 06 září 2022 11:16

Řidič nezvládl řízení, narazil do stromu a poté do sloupu označujícího autobusovou zastávku

Vážná havárie osobního vozidla uzavřela v úterý devět hodin ráno silnici mezi obcemi Vysoké Pole a Vlachova Lhota na Zlínsku. Řidič osobního vozidla Škoda Rapid zde narazil do vzrostlého stromu a po nárazu zůstal uvnitř auta zaklíněn.


,,Na místo nehody vyjeli profesionální hasiči ze stanice Valašské Klobouky a Slavičín. Po příjezdu ihned zajistili vozidlo proti pohybu a zahájili vyproštění vážně zraněného muže, o kterého se již v době zásahu hasičů starala posádka zdravotnické záchranné služby. S ohledem ke zranění řidiče byl k jeho transportu povolán vrtulník z Olomouce. Události byla přítomna svědkyně, která muži přivolala pomoc. O vyděšenou ženu se postarali hasiči a poskytli ji první posttraumatickou pomoc," uvedla por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.


U vozidla hasiči dále provedli protipožární opatření a odpojili autobaterii. Po nárazu do stromu došlo k velkému úniku provozních kapalin. Ty hasiči zasypali sorbentem. Následně pro vrak přijela odtahová služba. Po odvezení havarovaného auta provedli hasiči závěrečný úklid vozovky.

 

Dopravní nehoda mezi obcemi Vysoké Pole a Vlachova Lhota (foto: PČR),,Řidič zřejmě vlivem vysoké rychlosti nezvládl řízení a narazil nejprve do stromu a poté do sloupu označujícího autobusovou zastávku. Řidič utrpěl při nehodě těžké zranění, z vozidla ho museli vyprostit hasiči. Do nemocnice ho právě převáží vrtulník. Poškození na vozidle Škoda Rapid je předběžně vyčísleno na tři sta tisíc korun,"
uvedla k nehodě tisková mluvčí zlínské policie por. Bc. Monika Kozumplíková.


(foto: HZS Zlínského kraje)

(tz) 

 

 

 reklama