Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
čtvrtek, 22 září 2022 12:50

Od pondělka do čtvrtečního rána ve Zlínském kraji 383 nelegálních migrantů.

Od pondělka do čtvrtečního rána policie v příhraničních oblastech Zlínského kraje zajistila 383 nelegálních migrantů převážně ze Sýrie. Od začátku této migrační vlny jich tak na Zlínsku bylo 2237.


,,Poslední záchyty jsme měli dnes v noci ve Starém Městě, Bystřici pod Lopeníkem a v Uherském Brodě. Jednalo se o 17 Syřanů. Rovněž se nám včera ráno podařilo zajistit převaděče z Turkmenistánu, který za úplatu migrantům pomáhal překročit státní hranici mezi Slovenskem a Českou republikou. Tento cizinec převážel čtyři běžence v osobním automobilu a poté je vysadil v obci Strání. Při zpáteční cestě jsme převaděče dopadli," uvedla tisková mluvčí zlínské policie mjr. Mgr. Simona Kyšnerová.Migrační point v Holešově (foto: PČR)

 

,,Zajištěné migranty pak převážíme do Migračního pointu v Holešově, kde je evidujeme, provádíme identifikační úkony a zjišťujeme jejich totožnost. Poté jim vystavíme sdělení, ve kterém jsou poučeni o povinnosti neprodleně opustit Českou republiku. V případě, že se rozhodnout setrvat na našem území mají povinnost dostavit se na odbor azylové a migrační politiky, kde požádají o vízum za účelem strpění pobytu na území. V holešovském pointu běžně odbavíme okolo 150 migrantů za den, vypomáháme i kolegům z Jihomoravského kraje. S nárůstem migrace neustále posilujeme výkon služby v příhraničí," dodala mluvčí.

 

 (tz) 

 

 

 reklama