Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
pátek, 07 říjen 2022 18:25

Havaroval, nadýchal 2,4 promile. K policistům se choval agresivně a z místa havárie chtěl odejít.

Chvíle plné adrenalinu zažili v noci dopravní policisté a policisté z pohotovostního a eskortního oddělení. Silně podnapilý teprve osmnáctiletý řidič po hádce s přítelkyní vyrazil před dvaadvacátou hodinou ve svém vozidle na projížďku obcí na Zlínsku. Havaroval, nadýchal více než dvě promile alkoholu, k policistům se choval velmi agresivně, nespolupracoval a z místa havárie chtěl odejít. Nakonec ho policisté zajistili a muž se po nějaké době uklidnil.


,,Řidič vozidla Audi podle vlastních slov vypil před jízdou dvě piva. Při jízdě obcí nezvládl projet zatáčkou, vyjel mimo vozovku a narazil nejprve do dopravní značky, kterou vylomil, poté do oplocení rodinného domu, poškodil okrasné stromy a zídku podél domu. Nakonec se vozidlo zastavilo o betonový sloupek. Dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu 2,4 promile alkoholu." uvedla tisková mluvčí zlínské policie por. Bc. Monika Kozumplíková.


Řidičák nevlastnil ani rok, už o něj přišel. Havaroval, nadýchal 2,4 promile.
(foto- PČR)


Mladý muž po havárii odmítl lékařské vyšetření. ,,Policisté mu zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz, který vlastnil teprve od ledna letošního roku. Škodu na vozidle vyčíslili policisté předběžně na čtyřicet tisíc korun. Minimálně sto tisíc korun činí škoda, kterou způsobil majitelům rodinného domu," dodala mluvčí.

Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí mladému řidiči trest odnětí svobody až na tři roky, peněžitý trest nebo zákaz řízení motorových vozidel.

 

(tz) 

 

 

 reklama