Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
středa, 22 březen 2023 10:25

VIDEO- Čtyřicetiletý muž chtěl u Návojné ujet policistům..

Dramatické chvíle zažili v neděli v podvečer při pronásledování ujíždějícího vozidla policisté z Valašských Klobouk. Řidič vozidla Peugeot nejprve na znamení policistů k zastavení, které dávali z jedoucího vozidla světelným nápisem „STOP“, zastavil. Po vystoupení policisty z vozidla ale prudce sešlápl plyn a chtěl hlídce ujet. Dechovou zkoušku i zkoušku na přítomnost drog odmítl, tvrdil, že neřídil.

Policisté se za řidičem vydali poté, když viděli, jakým způsobem jede po silnici. Navíc tohoto muže znali a měli podezření, že by mohl být pod vlivem alkoholu. ,,Řidič se snažil policistům ujet, jel vysokou rychlostí, ale po světelném znamení „STOP“, které dávali policisté z jedoucího vozidla, zastavil. Jeden z policistů vystoupil a chtěl zjistit, zda muž před jízdou požil alkohol. Řidič Peugeotu počkal, až policista vystoupí, potom prudce sešlápl plyn a odjel. Policisté nezaváhali. Řidiče pronásledovali a ten po ujetí asi dvoukilometrového úseku zastavil," uvedla tisková mluvčí zlínské policie por. Bc. Monika Kozumplíková.

 

 video, zdroj: PČR

Vzhledem k předchozím okolnostem policisté použili hrozbu namířenou střelnou zbraní proti oběma pasažérům, protože v tu chvíli nevěděli, zda nejsou ozbrojeni. Několikrát vyzvali posádku k vystoupení z vozidla. ,,Čtyřicetiletý řidič opakovaně odmítl dechovou zkoušku a tvrdil, že neřídil. V průběhu komunikace se choval hrubě, snažil se mluvit cizím jazykem a dělal, že nerozumí. U spolujezdce ukázala dechová zkouška hodnotu vyšší než tři promile alkoholu," dodala tisková mluvčí.

Vzhledem k předchozím okolnostem policisté použili hrozbu
namířenou střelnou zbraní proti oběma pasažérům

 

Policisté z Valašských Klobouk vozidlo přemístili mimo vozovku a řidiči, který jim nepředložil doklady k řízení vozidla, další jízdu zakázali. Dva přestupky postoupili příslušnému městskému úřadu k projednání. Jedná se o neuposlechnutí výzvy policisty a odmítnutí vyšetření, zda není při jízdě ovlivněn alkoholem. Za tyto přestupky ho ve správním řízení čeká pokuta 25 – 50 tisíc korun a dvouletý zákaz řízení motorových vozidel.

 

-tz-

 Montáž fotovoltaických systémů
pro průmyslové objekty i rodinné domy

 


 

 

 

 reklama