Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
úterý, 23 květen 2023 23:46

Z úspor jí zbylo 143 korun...

Čtyřiašedesátiletá žena v domnění, že komunikuje prostřednictvím sociální sítě se svou známou ze zaměstnání a soutěží s ní o večeři, odeslala kopii své platební karty a následně potvrdila několik bankovních transakcí, přičemž přišla o veškeré své úspory, celkem o 272 tisíc korun.

ilustrační foto

 

Kriminalisté přijali trestní oznámení od podvedené ženy koncem minulého týdne. ,,Neznámý pachatel využil profil její kamarádky na sociální síti, za kterou se vydával a poslal ženě zprávu s žádostí o její telefonní číslo. Následovala informace, aby se spolu přihlásily do soutěže o večeři. Žena souhlasila a začala „soutěžit“. Netušila, že jde o její úspory. V rámci soutěže měla zaslat oboustrannou kopii platební karty a zadat číslo svého bankovního účtu. Žena učinila vše dle instrukcí a následně také potvrdila několik plateb ve svém mobilním telefonu," uvedla tisková mluvčí zlínské policie por. Bc. Monika Kozumplíková.

ilustrační foto

 

Když se přihlásila do svého bankovnictví, zjistila, že zůstatek na jejích účtech činí 143 korun. Pachatel jí vybral peníze z běžného i spořicího účtu. ,,Za podvod a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí pachateli v případě jeho vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na pět let," dodala tisková mluvčí.

 

-tz-

 

 

  


 

 

 reklama