Reklama

02. 12. 2020

Dnes má svátek: Blanka
pondělí, 16 únor 2015 08:25

Chtěl si užít valentýnskou noc, místo toho přišel o pět tisíc....

ZLÍNSKO - V neděli kolem deváté hodiny ráno přišel na Obvodní oddělení policie ve Zlíně osmadvacetiletý muž. Oznámil, že předchozí večer se stal obětí podvodu cizí ženy a přišel o pět tisíc korun.


Mezi osmou a devátou hodinou večerní komunikoval na internetové seznamce poskytující erotické služby s neznámou dívkou. Domluvili se, že za ním dívka přijede z Ostravy. ,, Muž jí měl předem poslat částku 2400 korun. Po odeslání peněz mu volal cizí muž, který se představil jako pracovník banky a požadoval pro kontrolu znovu provedení platebního příkazu. Mladý muž nelenil a peníze odeslal znovu, přestože viděl, že mu z účtu již byla příslušná částka odečtená. Poté již byl v telefonickém kontaktu přímo s dívkou, která mu podrobně popisovala průběh cesty z Ostravy do Zlína," uvedla nprap. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí zlínské policie.

Při komunikaci jej dívka ještě požádala o dobití dvousetkorunového kreditu do mobilního telefonu, který prý použije jako poplatek za vyřízení ubytování ve Zlíně. Muž tak učinil a netrpělivě očekával příjezd sličné slečny. Toho se však nedočkal. Po dvaceti minutách marného čekání opět volal na její mobilní telefon, ten už byl vypnutý. V tom okamžiku mu došlo, že se stal obětí podvodu a druhý den se vydal na policii podat trestní oznámení.

,,Prozatím neznámou ženu prověřujeme pro přečin podvod, za což jí v případě uznání viny hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,"  dodala mluvčí.

-red-

 

Relaxcentrum Javorník Štítná nad Vláří
akce únor 2015


reklama