Reklama

02. 12. 2020

Dnes má svátek: Blanka
neděle, 22 únor 2015 21:14

Činnost dopravních policistů v roce 2014. Tisíce zjištěných přestupků a vyšetřených dopravních nehod.

ZLÍNSKO - Pro mnohé řidiče, kteří alespoň občas využívají silnice ve Zlínském kraji, je odstrašující zprávou fakt, že zdejší dopravní policisté patří ve vyhledávání přestupků mezi nejpilnější v celé České republice.


Důkazem jsou statistické údaje z loňského roku, ze kterých například vyplývá, že policisté ve Zlínském kraji mají z celé republiky nejvyšší podíl zjištěných přestupků na jednoho policistu (272,5). V roce 2014 policisté z krajského oddělení silničního dohledu a z jednotlivých dopravních inspektorátů (ve Zlíně, Vsetíně, Kroměříži a Uherském Hradišti) zjistili více než 22 tisíc přestupků, které viníky vyšly na téměř 18 milionů korun.

,,Takřka 10 tisíc přestupků měli na svědomí řidiči, kteří překročili nejvyšší povolenou rychlost. Mezi další časté přestupky patřil například nesprávný způsob jízdy (4017), držení hovorového zařízení za jízdy v ruce (2054), špatný technický stav vozidla (2334) či nepoužití bezpečnostních pásů (1540). Pokutě od dopravních policistů neuniklo ani 1155 nezodpovědných chodců a 842 cyklistů," uvedl mluvčí zlínských policistů nprap. Petr Jaroš


Kromě všech výše uvedených přestupků hlídky dopravní policie ve Zlínském kraji zadržely 351 pachatelů trestných činů, vypátraly 13 hledaných osob a 8 odcizených vozidel. Mezi nejčastější trestné činy v dopravě patří ohrožení pod vlivem návykové látky (259) a maření výkonu úředního rozhodnutía vykázání (48). Policisté z dopravních inspektorátů se v roce 2014 podíleli na vyšetřování 3484 dopravních nehod, při kterých zemřelo 33 osob. Dopravní policisté se mimo jiné zúčastnili sto šedesáti pěti dopravně bezpečnostních akcí, desítek doprovodů, ve více než devíti tisících případech se aktivně podíleli na řízení provozu (15 tisíc hodin) a v neposlední řadě se účastnili mnoha bezpečnostních opatření, preventivních projektů a přednášek.

UPOZORNÉNÍ: Uvedené statistiky se týkají jen činnosti dopravních policistů, nikoliv všech složek Krajského ředitelství policie Zlínského kraje.

-red-

Relaxcentrum Javorník Štítná nad Vláří
akce únor 2015


reklama