Reklama

02. 12. 2020

Dnes má svátek: Blanka
pondělí, 23 únor 2015 23:21

Opilý vyhrožoval švagrovi nabitou zbraní

ZLÍNSKO: V pátek po deváté hodině večer oznámila na linku 158 čtyřicetiletá žena z vizovicka, že jejímu manželovi vyhrožuje její bratr s namířenou nabitou zbraní.


Policisté na místě zjistili, že mezi dvěma muži, kteří obývali dva vedle sebe stojící domy, došlo k hádce kvůli nesplaceným dluhům. ,,Šestačtyřicetiletý majitel obou domů chtěl po svém švagrovi splacení osmitisícového závazku a vystěhování. Ten to odmítl a odešel si dodat odvahu do restaurace. Když se notně posilněný alkoholem vrátil domů, lehl si do postele s nabitou zbraní v očekávání příchodu svého ubytovatele a švagra," uvedla mluvčí zlínských policistů nprap. Monika Kozumplíková.
 

Jakmile švagr kolem osmé hodiny večer přišel do jeho pokoje, osmatřicetiletý muž nelenil a vytáhl zpod pokrývky zbraň. Z bezprostřední blízkosti namířil na svého rodinného příslušníka a o zbraň se začali přetahovat. Po chvíli se seběhli ostatní členové rodiny a přivolali policii.

,,Policisté dechovou zkouškou zjistili u výtržníka 2,65 promile alkoholu v dechu, jeho protivník byl střízlivý. Zadrželi mu dvě legálně držené zbraně a několik desítek nábojů. Kromě toho u něj našli ještě další střelivo, proto přivolali k jeho prozkoumání pyrotechniky," doplnila informace tisková mluvčí. Střelivo budou policisté posílat k odbornému zkoumání do kriminalistického ústavu kvůli podezření z přečinu nedovolené ozbrojování.

Prozatím muže prověřujeme pro přečin nebezpečné vyhrožování, za což mu v případě odsouzení hrozí roční změna pobytu.

 

-red-

 

Relaxcentrum Javorník Štítná nad Vláří
akce únor 2015


reklama