Reklama

02. 12. 2020

Dnes má svátek: Blanka
úterý, 31 březen 2015 09:12

Sklady již opustilo 84 nákladních vozidel munice.

VRBĚTICE - V pondělí 30. března 2015 začala dvacítka policejních a armádních pyrotechniků společnými silami čistit okolí areálu muničních skladů ve Vrběticích od rozházené munice po loňských výbuších.


Asanovat prostory budou uvnitř stanoveného perimetru, ovšem na jeho vnějším okraji. V činnosti jim nebude bránit ani současně probíhající vyskladňování, kontrola a vývoz munice. Pyrotechnici, kteří budou čistit louky a lesy v okolí obcí a Vlárských strojíren, budou pracovat vždy na protilehlé straně areálu od vyskladňovací skupiny. V práci bude specialistům pomáhat šest policistů, kteří budou nalezenou munici sbírat a ukládat na určená místa. ,,Pokud bude munice poškozená, nicméně převozu schopná, pyrotechnici ji uloží k pozdějšímu odvozu a likvidaci v trhací jámě v Libavé. Jestliže bude munice v takovém stavu, že ji nebude možné odvézt ke zničení na jiné místo, uskladníme ji a následně řízeně zlikvidujeme přímo v areálu muničních skladů, na místě, které k tomuto účelu stanovili pyrotechnici jako nejvhodnější," uvedla tisková mluvčí zlínské policie nprap. Monika Kozumplíková.

Do dnešního dne opustilo vrbětický areál 84 nákladních vozidel munice a výzbrojního materiálu. Některé z nich putovaly do muničních skladů v Květné na Pardubicku, část z nich si majitelé odvezli k novým zákazníkům, případně do svých vlastních skladů.

-red-

 


reklama