Reklama

04. 12. 2020

Dnes má svátek: Barbora
úterý, 31 březen 2015 09:55

Raději smrt než vězení

ZLÍNSKO - Déle než měsíc se dvaatřicetiletý muž z obce poblíž Luhačovic vyhýbal nástupu do věznice. Když si pro něj přijeli policisté, usoudil, že další život již pro něj nemá smysl a oběsil se. Naštěstí byl pokus o sebevraždu neúspěšný a policisté muži zachránili život.


Policisté z obvodního oddělení v Luhačovicích využili svých znalostí a na základě soudního příkazu k dodání muže do výkonu trestu vyrazili do obce poblíž Luhačovic, kde muž přebýval v mobilním domku na zahradě rozestavěného rodinného domu. Na výzvy policistů ovšem nereagoval a domek odmítal opustit. Po nějaké době z domku vyběhl, vběhl do vedle stojící novostavby a zamknul se.

Policisté muže opět několikrát marně vyzvali, aby vyšel ven. ,,Po chvíli uslyšeli uvnitř několik ran a škvírou mezi domem a střechou uviděli u stropu uvázaný elektrický kabel. Nelenili, rozbili krumpáčem skleněnou výplň dveří a uviděli muže, kterak visí u stropu. Okamžitě uřezali kabel, muže v bezvědomí uložili do stabilizované polohy a začali mu poskytovat první pomoc. Přivolaní záchranáři udržovali s policisty kontakt a instruovali je v dalším počínání. Po několika minutách se muž probral z bezvědomí a začal s policisty komunikovat. Ti jej udržovali při vědomí až do příjezdu záchranářů, kteří jej odvezli do zlínské nemocnice," uvedla tisková mluvčí zlínské policie nprap. Monika Kozumplíková.

Dechová zkouška u muže prokázala necelé dvě promile alkoholu. Z nemocničního zařízení jej policisté hned následující den odvezli do výkonu trestu, kterému se úspěšně vyhýbal téměř pět týdnů. Dopustil se tím přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

-red-
reklama