Reklama

04. 12. 2020

Dnes má svátek: Barbora
čtvrtek, 02 duben 2015 09:43

Narazil do dopravní značky, ujel a nadýchal tři promile....

VALAŠSKÉ  KLOBOUKY -  Devětadvacetiletý muž z obce poblíž Valašských Klobouk zřejmě již od brzkých ranních hodin slavil první aprílový den.


Jak jinak si vysvětlit, že půl hodiny po poledni při jízdě z Lačnova narazil ve Valašských Kloboukách do dopravní značky označující začátek obce a z místa ujel bez ohlášení. Navíc si nevšiml, že mu nárazem z vozidla odpadla státní poznávací značka, podle které jej policisté zanedlouho vypátrali v místě bydliště. Jaké bylo jejich překvapení, když řidič ještě sedmdesát minut po nehodě nadýchal 2,95 promile alkoholu. Řidiče převezli k odběru žilní krve kvůli zjištění, jaké množství alkoholu kolovalo v jeho krvi při dopravní nehodě a kdy s pitím alkoholu začal.

,,Řidič se policistům přiznal, že před jízdou popíjel alkohol, ovšem při výslechu, který následoval další den, po jeho vystřízlivění, už tuto skutečnost popřel a policistům tvrdil, že pil alkohol až po dopravní nehodě. Škoda na vozidle a dopravní značce se vyšplhala na dvacet pět tisíc korun" uvedla tisková mluvčí zlínské policie nprap. Monika Kozumplíková.


Policisté mladému muži zadrželi řidičský průkaz. Kromě porušení několika ustanovení zákona o silničním provozu se dopustil také přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Trestní zákoník v jeho případě stanoví až tříletý trest odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

 

-red-


reklama